Terminal otwarty - kibice mogą przylatywać

Autor: el fot. L. Łada, Bartosz Paczkowski
REKLAMA

Koncert Stanisława Sojki, podziękowania i pamiątkowe dyplomy dla twórców, inwestorów i budowniczych - nowy terminal na Ławicy jest już oficjalnie otwarty. Dziś od rana korzystają z niego pierwsi pasażerowie.

Terminal budowano niespełna rok: wojewoda wydał pozwolenie na budowę obiektu 18 kwietnia 2012 roku, a generalny wykonawca, firma Hochtief, zakończyła prace budowlane 30 marca 2012. Tego dnia Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na jego użytkowanie.

Wieczór otwarcia był czasem, kiedy wszystkim można było nareszcie oficjalnie podziękować za te inwestycję - a także sobie nawzajem. Podziękowania były wyjątkowo uroczyste: wieczór prowadzili ambasadorzy Euro 2012, Katarzyna Werner i Bartosz Bosacki, a po podziękowaniach goście mogli wysłuchać koncertu genialnego jak zawsze Stanisława Sojki.


- To naprawdę szczególny dzień - mówił Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Ławicy. - 11 dni przed meczem inauguracyjnym Euro 2012 w Warszawie możemy państwa gościć w gotowym terminalu, do którego przyjadą kibice Euro 2012. To 18 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni całkowitej, a wszystko po to, by przepustowość liczona dotąd na 1 500 tysięcy pasażerów wzrosła do 3 milionów.

Prezes podziękował też wszystkim, bez których inwestycja nie byłaby możliwa: architektowi Przemysławowi Barełkowskiemu ze Studia ADS, które zaprojektowało terminal, inwestorom, czyli samorządom województwa i miasta Poznania, wiele ciepłych słów usłyszał też wojewoda i jego służby, które od strony formalnej nadzorowały inwestycję.

- To jeden z najładniejszych portów regionalnych w całej Europie - ocenił marszałek Marek Woźniak. - I nie boję się tego oficjalnie powiedzieć...

Czytaj także:

Ławica jest już gotowa na Euro 2012

Ławica: po terminalu - droga kołowania

Terminal na Ławicy skończony!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA