Kończy się konkurs "Centrum warte Poznania"

Autor: UMP, fot. archiwum
REKLAMA

Jeszcze tylko dziś można wziąć udział w konkursie "Centrum warte Poznania". wszyscy chętni mogą nadsyłać swoje pomysły na wzbogacenie życia kulturalnego i artystycznego Poznania - no i walczyć o granty na ich realizację.

Ideą konkursu jest pozyskanie koncepcji (programów, projektów) kulturalnych, artystycznych i edukacyjnych wzbogacających życie kulturalne i uatrakcyjniających centrum Poznania w roku 2012. Chodzi o obszar osiedla Stare Miasto, w szczególności ulicę Św. Marcin i ulice do niej przyległe, Ostrów Tumski oraz Śródkę.

Dla autorów trzech zwycięskich prac przewidziane są nagrody pieniężne:

    I nagroda - 5000 zł,
    II nagroda - 3000 zł,
    III nagroda - 2000 zł

Regulamin konkursu przewiduje też możliwość przyznania wyróżnień do łącznej wysokości 7000 zł.

Prace konkursowe należy składać w terminie do 25 maja 2012 r., do godz. 15, w Wydziale Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Poznania, pl. Kolegiacki 17, pokój nr 257.

Konkurs "Centrum warte Poznania" wspiera koncepcję działań uatrakcyjniających obszar centrum miasta Poznania i działalność kulturotwórczą na tym obszarze. Istotą projektu jest wykorzystanie potencjału miasta, a także zachęcenie mieszkańców i turystów do włączenia się w różne przedsięwzięcia poprzez uczestniczenie w wydarzeniach kulturalnych, artystycznych, edukacyjnych, kształtujących tożsamość kulturalną centrum miasta.

Podczas konferencji prasowej zastępca prezydenta Poznania zaprezentował również ofertę konkursów w obszarze działań kulturalnych dla organizacji pozarządowych.

Otwarty konkurs ofert w obszarze "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego", który rozpocznie się 8 maja 2012 r. Jest to konkurs na realizację zadań publicznych od 2 lipca 2012 r., niejako "dogrywka" konkursu, który rozstrzygnięty został w lutym tego roku. W konkursie tym dla organizacji pozarządowych przewidziano do rozdysponowania kwotę 550 tys. zł. Termin składania ofert mija 30 maja 2012 r., konkurs zostanie rozstrzygnięty 2 lipca 2012 r.

Kolejna propozycja, to tzw. "małe granty", czyli konkurs na zadania mniejsze, o wartości do 10 tys. zł. W budżecie miasta zaplanowana będzie kwota 100 tys. zł, konkurs ruszy po 22 maja 2012 r., pod warunkiem, że na przeniesienie środków zgodzą się radni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA