Kajakiem przez puszczę

Autor: el fot. sxc.hu, PLOT
REKLAMA

Od kilku dni Puszcza Zielonka ma nową atrakcję - to szlak kajakowy "Puszcza Zielonka" liczący 11,3 km i prowadzący przez większość jezior puszczy. Warto się wybrać!

Projekt „Szlak Kajakowy Puszcza Zielonka” został zrealizowany przez Związek Międzygminny Puszcza Zielonka i łączy malownicze jeziora rozciągające się między Pobiedziskami a Tucznem. Na trasie zaplanowano 8 przenosek kajakowych (dogodne dopłynięcie do nich, bezpieczne wysiadanie z kajaka i bezkolizyjne wyniesienie kajaka na brzeg), place biwakowe (umożliwiające etapowanie przejazdu), zadbano także o odpowiednie oznakowanie kilometrażu trasy i miejsc przenosek.

Kanały, które łączą jeziora, zostały oczyszczone z wodorostów, trzciny i porostów, a koryta jezior, miejscami zbyt płytkie dla kajakowych turystów, zostały odmulone. Teraz każdy wodniak może komfortowo przepłynąć 11,3 kilometra, bo tyle liczy sobie szlak, mając do dyspozycji miejsca biwakowe i przenoski. Warto wspomnieć, że sporo atrakcji czeka na turystę także na brzegu: wspaniałe lasy, urokliwe miejsca do kąpieli, a także ciekawe zabytki: dworki we Wroczynie i Jerzynie oraz malownicze Pobiedziska - wszystko to warto zwiedzić.

Szlak kosztował 809 tysięcy złotych, z czego 283 345,50 zł pochodziły z budżetu Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka, a 525.981,81 z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Czytaj także:

Wędrówka po Puszczy Zielonce

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA