Warta Poznań - GKS Katowice 3:0 bez problemu

Autor: el, fot. R.Gorączniak, Warta Poznań

Zieloni znów wygrali, i to w pięknym stylu. Lekko, łatwo i bez problemów pokonali Ślązaków 3:0. Przeciwnik nie miał szans!

Warta dominowała na boisku praktycznie od pierwszej minuty spotkania. Już w 4. minucie Piotr Reiss pokonał bramkarza gospodarzy - i tak padł pierwszy gol dla Warty. A zanim obrona przeciwnika zdołała się zorientować w sytuacji - w 10 minucie Zieloni strzelili następnego gola. Strzelcem drugiej bramki był Piotr Giel.

W dodatku to nie była ostatnia bramka tego zawodnika  wtym meczu. W 23. minucie Giel znów strzelił - i znów trafił, a Warta prowadziła 3:0. Zdarzały się oczywiście mecze, podczas których przegrywające dużyny były w gorszej sytuacji i wygrywały - tu jednak nie zaszedł ten przypadek. GKS po trzeciej bramce wyraźnie stracił ochotę do dalszej walki i Warta rządziła na boisku już do końca spotkania.

Żeby było ciekawiej, poznaniacy wcale nie zrezygnowali z walki, mimo że zwycięstwo mieli już w kieszeni. Giel na zmianę z Reissem regularnie atakowali bramkę przeciwnika, choć już bez bramkowych sukcesów. Jednak choć kolejne gole nie padły, to Warta skutecznie uniemożliwiła zespołowi z Katowic zdobycie punktów pozwalających mu nna utrzymanie się w pierwszej lidze.

Kolejny mecz Zielonych w niedzielę 20 maja o 17. Warta zagra z bydgoskim Zawiszą, a mecz odbędzie się w "Ogródku".