Zapraszamy na Dzień Europy

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Występy zespołów dziecięcych, grup wokalno-tanecznych, warsztaty i zabawy dla dzieci - tak będą wyglądały obchody Dnia Europy, który przypada 9 maja. Poznańskie obchody będą się odbywały na placu Wolności.

Wszystko rozpocznie się w samo południe od koncertów przeznaczonych dla najmłodszych poznaniaków. Wystapią między innymi grupy szkolne ze szkół we Franklinowie, Komornikach i Koźmina Wielkopolskiego. Po południu swoje umiejętności będą prezentować uzdolnieni wokalnie i tanecznie seniorzy, będzie też sporo konkursów, gier i zabaw.

Na placu staną też punkty informacyjne instytucji europejskich, a także Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy oraz Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Uroczystości rozpoczną się od hymnu UE w wykonaniu zespołu ze SP we Franklinowie, później wystąpi grupa wokalno-taneczna ze SOSW w Borzęciczkach, a zespół „Jesienne Róże” zaprosi wszystkich do walca. O godzinie 13.20 "Tęczowe Nutki" zaproszą do podróży do Krainy Muzyki, a po nich Elżbieta Porada wykona standardy operetkowe, a Mateusz Porada koncert zatytułowany "Uśmiechnij się mamo". O 14.15 rozpocznie się koncert chóru Feeling z zespołem tanecznym, a później zespół „Słoneczna Przystań”  zaprosi do pdróży z piosenką przez świat.

Będzie też Waka Waka o 15.05  w wykonaniu zespołu „Zakręcone Babki” , który później odtańczy też tańce cygańskie i kankana. Wystąpią też chór Dziecięcy „Żwigurki”, Nina Adamska i zespół „Piastowski Promień”, zespół wokalny „Semplicze”, Ilona Binkiewicz, chór "Bel canto", a oddział Klanza w Poznaniu zaprosi do wspólnego tańca.

Impreza na placu Wolności potrwa do godziny 18.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA