Kto będzie kolejnym dyrektorem Teatru Wielkiego?

Autor: sf, fot. Mikołaj Małecki
REKLAMA

21 lutego br. zarząd województwa wielkopolskiego ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Wielkiego w Poznaniu ogłoszono, ponieważ w czerwcu kończy się umowa obecnemu dyrektorowi Michałowi Znanieckiemu. Do konkursu zgłosiło się 11 osób z całej Polski.

Na wczorajszym posiedzeniu komisja konkursowa otworzyła oficjalnie koperty z wnioskami kandydatów i dokonała oceny zgodności ofert pod względem formalnym z ogłoszeniem. Wśród osób ubiegających się o stanowisko objęte konkursem, znaleźli się zarówno artyści jak i menedżerowie.

Do następnego etapu postępowania konkursowego komisja dopuściła 7 kandydatów, pozostałe 4 nie spełniły wymogów formalnych.

Są to: Jacek Boniecki, Renata Borowska-Juszczyńska, Bohdan Jarmołowicz, Warcisław Kunc, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Andrzej Sułek, Robert Szczepański.

Następny termin posiedzenia komisji wyznaczono na 15 maja br. Odbędą się wtedy rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora oraz merytoryczna ocena przedstawionego przez każdego z kandydatów autorskiego programu działania Teatru Wielkiego.

Konkurs przewiduje powołanie następcy na kolejne 3 sezony artystyczne.

Czytaj także:

Będzie nowy dyrektor Teatru Wielkiego

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA