Jedynka zostaje w swojej siedzibie?

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że tak. Wiceprezydent Dariusz Jaworski zorganizował spotkanie wszystkich zainteresowanych stron: Andrzeja Kaweckiego, szefa księgarni, i Jarosława Pucka, szefa Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych, bo to miasto jest właścicielem budynku. I udało się osiągnąć wstępne porozumienie.

Kłopoty tej najstarszej poznańskiej księgarni (przy Marcinkowskiego działa od 67 lat!) zaczęły się od podwyżek czynszu za lokal - właściciel nie był w stanie płacić coraz wyższego czynszu. Do urzędników nie trafiały argumenty, że budująca się obok galeria handlowa zmniejszyła praktycznie do zera ruch w tej części ulicy. A skoro ludzie tamtędy nie przechodzą - to nie robią też zakupów...

Właściciel księgarni wystapił do miasta o obniżkę czynszu - i spotkał się z odmową. A ponieważ nie stać go było na tak wysoki czynsz, zaczął zalegać z opłatami. Tydzień temu ZKZL przysłał mu pismo dające 7 dni na wyprowadzkę z lokalu.

Roli mediatora między ZKZL a Kaweckim postanowił się podjąć wiceprezydent Dariusz Jaworski i udalo mu się. Na dzisiejszym spotkaniu stronom udalo się osiągnąć porozumienie. Andrzej Kawecki w ciągu tygodnia ma przygotować program naprawczy rezygnując też z zajmowania zbędnych mu zresztą pokojów na piętrze, a miasto w zamian obniży mu czynsz.
- Mamy nadzieję, że się uda - podsumowali uczestnicy spotkania.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA