Strefa Kibica - strefa dla dzieci

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Najmłodsi poznaniacy też będą mieli swoją strefę kibica. Strefa Junior będzie moją swoją specjalnie oddzieloną część Fan Zone na placu Wolności. W programie nie zabraknie gier i zabaw sportowych, programu artystycznego i działań ekologicznych.

Do współpracy włączone zostaną poznańskie instytucje kulturalne zajmujące się sztuką dziecięcą. Miasto zapewnia, że dzieci znajdą dla siebie dużo miejsca i atrakcji w strefie na Placu Wolności, kibicując na swój dziecięcy sposób.

Strefa Junior, która będzie częścią Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012, przez cały czas trwania EURO 2012 oferować będzie najmłodszym poznaniakom  i Wielkopolanom bogaty program atrakcji łączący zabawę sportową z ofertą artystyczną. Dzieci będą mogły skorzystać z urządzeń sportowo-rekreacyjnych, rozwijających ich zdolności ruchowe, a także wziąć udział w licznych konkursach.
 
- Rozmawiamy z instytucjami kulturalnymi Poznania, które w ciągu roku organizują wydarzenia dla najmłodszych także z obszaru sztuki dziecięcej. Chcemy wspólnie przygotować atrakcje dla dzieci, by mogły w pełni kibicować – mówi Michał Prymas, wiceprezes EURO Poznań 2012, odpowiedzialnej za organizację Strefy Kibica w Poznaniu. – Dzieci będą miały możliwość zabrać swoje prace do domu na pamiątkę po Turnieju albo wprost przeciwnie – zostawić je na wystawie w Strefie, by wszyscy mogli je podziwiać.

Dzieci będą mogły także strzelać gole do bramki z puszek lub wykorzystując puszki grać… w koszykówkę. W weekendowe przedpołudnia zaś, wraz z rodzicami będą mogły skorzystać z koncertów familijnych. Podczas takich koncertów usłyszą wiele piosenek znanych z przedszkola czy z telewizyjnych i radiowych programów dziecięcych.

- Zwrócimy uwagę na edukację ekologiczną. W Strefie Junior znajdą się pojemniki w kształcie stworków, które „pochłaniają” puszki, papier i szkło. Pomoże to dzieciom nabrać pozytywnych przyzwyczajeń związanych z segregacją śmieci – mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, kierownik ds. Komunikacji Marketingowej EURO Poznań 2012. - Chcemy wprowadzić dzieci w świat pozytywnych emocji, budując świadomość ekologiczną i sportową.

Strefa Junior pozwoli także na większą swobodę rodzicom, którzy będą mogli pozostawić swoje maluchy pod fachową opieką i wziąć udział w działaniach dedykowanych dla nich.

Propozycje Strefy Junior skierowane będą do szkół, przedszkoli oraz rodzin z dziećmi. Atrakcje realizowane będą w pierwszych godzinach funkcjonowania Strefy Kibica – od 13:00 lub od 15:00 (w zależności od godziny otwarcia Strefy). Ograniczenie działań nastąpi w dni meczów w Poznaniu oraz dni meczów polskiej reprezentacji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA