Greenpower, czyli energia odnawialna

Autor: el fot. sxc.hu
REKLAMA

Jak zaoszczędzić na energii elektrycznej i ile dzięki zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku? Co nowego słychać na rynku odnawialnych źródeł energii? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć na rozpoczynających się 8 maja w Poznaniu Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Greenpower.

Zarówno deweloperzy, jak i inwestorzy prywatni coraz bardziej interesują się energooszczędnymi technologiami i nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu wykorzystania odnawialnych źródeł energii. Targi GREENPOWER – organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie we współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Energii Odnawialnej - to najbardziej kompleksowa prezentacja oferty firm branży OZE w kraju. Ekspozycja blisko 100 firm obejmuje swą tematyką energetykę wiatrową, wodną, słoneczną, geotermalną, biopaliwa stałe i płynne, biogaz oraz energooszczędne technologie.

Wydarzenie to  skierowane jest zarówno do specjalistów - inwestorów i projektantów, przedstawicieli samorządu terytorialnego i firm działających w branży turystycznej, hotelarskiej i SPA - jak i do klientów końcowych planujących wyposażenie swojego domu w nowoczesną instalację służącą do pozyskiwania energii odnawialnej: kolektora słonecznego, panelu fotowoltaicznego czy przydomowej elektrowni wiatrowej.

W bloku bezpłatnym dostępnym dla wszystkich uczestników targi zapraszają m.in. na seminarium "Doświadczenia z realizacji projektów inwestycyjnych w odnawialnych źródłach energii w Polsce". Podczas tego wydarzenia specjaliści z branży OZE podzielą się wiedzą na temat problemów, jakie pojawiły się przy dotychczasowych inwestycjach związanych z wykorzystaniem energii ze źródeł odnawialnych. W dniu 8 maja program seminarium dotyczyć będzie biomasy, biogazu, elektrowni wodnych i wiatrowych. W kolejnym dniu mowa będzie o problematyce dotyczącej fotowoltaiki, pomp ciepła, geotermii i kolektorów słonecznych. Na gości targowych czekać będą eksperci oferujący informacje dotyczące perspektyw rozwoju w Polsce poszczególnych sektorów energetyki odnawialnej. Zwiedzający będę mogli dowiedzieć się np. jak założyć farmę wiatrową lub biogazownię, a także jakie są systemy wsparcia.

W tym samym czasie na terenach MTP najnowsze produkty i innowacyjne rozwiązania zakresu energetyki i elektrotechniki przedstawi około 200 wystawców Międzynarodowych Targów Energetyki EXPOPOWER. Tematyka targów EXPOPOWER odbywających się pod hasłem „Energetyka przyszłości – przyszłość energetyki" obejmuje wytwarzanie, przesył i dystrybucję energii elektrycznej i cieplnej, maszyny i urządzenia elektryczne, przewody i łączniki, sterowanie i kontrolę, akcesoria układów automatyki, instalacje odgromowe, budownictwo energetyczne i oświetlenie.

Targi będzie można zwiedzać w dniach  8 i 9 maja w godzinach 9.00 - 17.00, a w dniu 10 maja w godzinach 9.00 – 16.00. Dla zarejestrowanych wstęp wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA