Licealiści już zdają maturę - międzynarodową

Autor: el fot. sxc.hu
REKLAMA

Wszyscy tegoroczni maturzyści, którzy zdecydowali się na zdawanie międzynarodowej matury, dziś rozpoczęli egzaminy. W tym roku IB zdaje w Poznaniu 31 osób.

International Baccalaureate (IB) jest prowadzony w 30 szkołach w Polsce i II LO w Poznaniu jest jedną z nich. Ta matura to egzamin z sześciu przedmiotów, który trwa mniej więcej trzy tygodnie, a by do niej przystąpić, najpierw trzeba ukończyć dwuletni program prowadzony przez wybrane szkoły.

Maturzyści będą musieli zdać kilkanaście egzaminów z sześciu przedmiotów, między innymi języka ojczystego, języka obcego, najczęściej angielskiego, oraz matematyki. Kolejne trzy przedmioty moga wybrać, a do wyboru mają geografię, historię, filozofię i którąś z nauk przyrodniczych. Musza też zdać egzamin z  jednego z przedmiotów nauczanych w jego szkole. Wszystkie przedmioty, z wyjatkiem języka ojczystego i obcego, zdaje się po angielsku.

Im więcej punktów zdobytych podczas IB - tym większa szansa na dostanie się na którąś z prestiżowych uczelni. IB honorują MIT, Oxford, Cambridge oraz amerykańskie uczelnie Ivy Leage.

Wyniki egzaminu zamieszczone zostaną na stronie internetowej Organizacji IB w lipcu, dyplomy młodzież otrzyma na początku września. Program IB prowadzony jest przez ponad 2200 szkół w 125 krajach.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA