Prezydent Grobelny oglądał nową Bułgarską

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

- Jest funkcjonalna, dobrze wygląda w słońcu - powiedział prezydent Ryszard Grobelny podczas wizyty na ulicy Bułgarskiej, której modernizacja właśnie dobiega końca. - Ale wydaje się, że można było zrobić to jeszcze szybciej.

Wyremontowana Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej wygląda imponująco. Można juz ją podziwiać w całej okazałości, bo maszyny już zjechały z ulicy i teraz trwają już właściwie tylko prace porządkowe: regulacja studzienek kanalizacji deszczowej, założenie zieleni, sprawdzenie działania i uruchomienie sygnalizacji świetlnej. Cała reszta: nawierzchnia, krawężniki, świeżo namalowane pasy są już gotowe.

- Wszystko jest wykonane porządnie, wjazdy na posesję, podjazdy - mówił zadowolony prezydent. - Z pewnością mieszkańcom będzie się tu jeździło lepiej i przejeżdżającym kierowcom też.

Nowa ulica to dwie jezdnie każda po dwa pasy ruchu. Nowe są także przystanki, chodniki, droga rowerowa po zachodniej stronie jezdni, miejsca parkingowe, sygnalizacja świetlna i to, czego nie widać: cała infrastruktura podziemna.

To jedna z kluczowych inwestycji drogowych na Euro 2012. Zarząd Dróg Miejskich uzyskał dofinansowanie inwestycji ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 18 423 857,46 zł - to 80 procent planowanych kosztów kwalifikowanych projektu. Drugą dotacją było 891 560 zł przyznane na remont ulicy z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Koszt przebudowy ulicy Bułgarskiej na odcinku od ulicy Marcelińskiej do ulicy Grunwaldzkiej wynosi 20 492 470,54 złotych.
 
Oprócz samej Bułgarskiej przebudowano również okoliczne ulice: Ptasią, Strzegomską oraz wałbrzyska na odcinku od Ptasiej do Marcelińskiej.Ze względu na objazdy, z powodu których nawierzchnia okolicznych ulic była narażona na znacznie większe obiążenia niż normalnie, Zarząd Dróg Miejskich remontuje też nawierzchnie Byczyńskiej, Marszałkowskiej, Bolkowickiej i fragmencie ulicy Rumuńskiej od fortów do ulicy Grunwaldzkiej. Marszałkowska zyska też spowalniające progi.

Czytaj także:
Bułgarska jak nowa
 
Bułgarska już gotowa!

Od 9 kwietnia znów remont Bułgarskiej

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA