Termy zapraszają na plażę

Autor: el fot. L. Łada, S. Furmaniak
REKLAMA

Strzelanie z... katapulty, spacer po linach nad basenem, no i przede wszystkim rozkosznie chłodna kąpiel tego gorącego dnia w pięknych, nowiutkich basenach Term Maltańskich na właśnie otwartej plaży. Termy uroczyście otworzyły zewnętrzną część obiektu.

A było co otwierać: trzy zewnętrzne baseny z solanką, do których można także przepłynąć z wewnątrz, pięć zjeżdżalni i plażowy bar - wszystko to czekało od 17 na pierwszych plażowiczów, którzy mimo że przecież jeszcze jest kwiecień, nie będą bali się skorzystać z kąpieli na świeżym powietrzu. Chętnych nie było zbyt wielu, większość gości term wolała jednak korzystać z kąpieli w zamkniętych pomieszczeniach, ale dzięki temu ci odważni, którzy zdecydowali się na plażę zewnętrzną, mieli dla siebie mnóstwo miejsca.

- Przyszliśmy dziś, bo później na pewno będzie tu mnóstwo ludzi, jak się pogoda utrzyma, będzie kłopot ze zjeżdzaniem i tłok - mówią zgodnie Roman i Jarek, którzy przyszli na otwarcie. - A teraz jest super, nie ma kolejek do zjeżdżalni, do basenów, można swobodnie popływać.

Pani Ewie, która przyszła na basen z dziećmi, szczególnie podobają się... leżaki.
- Dzieciaki znacznie dłużej wytrzymują w wodzie niż ja - mówi. - Ale gdy mam dość to siadam sobie na leżaku i stawiam go tak, żeby nadal mieć oko na wszystko...

- Dotychczas klienci mieli możliwość wypłynięcia na zewnątrz przez basen relaksacyjny oraz termalny, które w sezonie zimowym cieszyły się niesłabnącym powodzeniem - mówi Alina Furmaniuk, rzeczniczka prasowa Term Maltańskich. - Od dziś dołączają do nich solankowy basen sezonowy z urządzeniami do zabawy i leżankami wypoczynku o powierzchni 252 metrów kwadratowych oraz basen rekreacyjny o powierzchni 361 metrów kwadratowych ze zjeżdżalniami: wielotorową (niebieską) i szeroką rodzinną (turkusową) o długości 24 metrów każda, półotwartymi kamikadze (żółtą i zieloną) o długości 23,4 metrów każda oraz rurową podwójną pętlą (pomarańczową) o długości 55 metrów. Kolejne 166 metrów zabawy to półotwarta zewnętrzna zjeżdżalnia dzika rzeka, która dopełnia zespół zjeżdżalni rozpoczynających się i kończących w Aquaparku czyli pontonowej, multimedialnej, rurowej oraz turbo.

Dla pierwszych plażowiczów przygotowano konkursy i zabawy - na przykład strzelanie do celu z... katapulty. Uciechy było co niemiara, bo katapulta strzelała balonami napełnionymi wodą. Ci, którzy czuli w sobie talen Tarzana, mogli spróbować przejścia nad wodą po linach, wspierając się jedynie na zamontowanych na wodzie zielonych liściach, które perfidnie uciekały spod nóg. Jednak większość plażowiczów zwyczajnie cieszyła się pogodą wylegując w gorącym słońcu i przyjemnie chłodnej solance.

Plaża czynna jest codziennie w godzinach otwarcia term. Wstęp na nią odbywa się na podstawie biletu do obiektu, zgodnie z aktualnym cennikiem. A w ten weekend będzie to o połowę tańsze, ponieważ Termy Maltańskie biorą udział w akcji "Poznań za pół ceny".

W długi weekend majowy, czyli od wtorku 1 do 6 maja termy zapraszają według następującego harmonogramu:
Aquapark i Baseny Sportowe codziennie w godz. 9.00 – 23.00
Świat Saun: w święta i weekend (1,3,5,6 maja) w godz. 13.00 – 23.00, w dni powszednie (2 i 4 maja)  w godz. 15.00 – 23.00
Podczas długiego weekendu majowego, obowiązują odpowiednio cenniki: świąteczno-weekendowy w dniach 1,3,5 i 6 maja i tygodniowy w dniach 2 i 4 maja.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA