Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:0. Brawo!

Autor: el, fot. lechpoznan.pl/Filip Furmańczak

Ładny mecz, lechici w dobrej formie i szaleństwo na trybunach po golu Vojo Ubiparipa, który ustalił wynik meczu na 1:0 dla Kolejorza. Czyżby wielki Lech wracał?

Zadanie nie było łatwe: zespół Polonii to nie byle przeciwnik, w dodatku w drużynie Kolejorza zabrakło Artioma Rudniewa, głównego strzelca drużyny. Trener Rumak uspokajał przed meczem, że przecież Lech to także inni zawodnicy, a piłka nożna jest grą zespołową - jednak czy ma rację, miało się okazać dopiero podczas meczu.

Pierwsza połowa nie napawała optymizmem. Polonia wydawała się znacznie lepiej przygotowana i bardziej przebojowa niż poznański zespół, ich akcje były znacznie bardziej groźne i widowiskowe. Nic dziwnego: Polonia grała nie tylko o start w Lidze Europy, ale i o przyszłość, bo dotychczasowy sponsor zapowiedział, że po zakończeniu sezonu wycofuje się ze sponsorowania drużyny.

Warszawiacy postanowili pokazać, na co ich stać i zafundowali poznaniakom kilka groźnych akcji. Już w 3 minucie Burić miał duży problem z obroną potężnego strzału Tomasza Jodłowca, a później akcji Teodorczyka, którą zablokował dopiero Djurdziević.

Pierwsza połowa rozczarowała, a lechici robili wrażenie spiętych i mało skutecznych. Jednak już na początku drugiej połowy okazało się, że trener RUmak jak zawsze miał rację. Lechici się wreszcie ruszyli, raz za razem prowadząc efektowne akcje na bramkę przeciwnika. Wydawało się, że bramką skończy się uderzenie głową Toneva, jednak Przyrowski obronił je w pięknym stylu. Strzał Wojtkowiaka piękny, choć niecelny, też nie dał upragnionego gola.

Ale w gdy w 59. minucie Vojo Ubiparip pięknym strzałem z podania Slusarskiego trafił prosto do bnramki Polonii, kibice mało nie oszaleli na trybunach. Stało się jasne, że Serb dokonał tego, co wydawało się niemożliwe - zastąpił Rudniewa irównie błyskotliwe jak on potrafił zapewnić Lechowi zwycięstwo. I nie tylko zwycięstwo: Lech zajmuje teraz drugie miejsce w tabeli, a jeszcze kilka tygodni temu wydawało się to niemożliwe.

Wprawdzie Polonia walczyła do ostatniej minuty meczu, jednak wynik nie uległ już zmianie. Mecz zakończył się zwycięstwem Lecha Poznań. Liga Europy jest już konkretem, a nie fantazją.