Centra Exide buduje nową halę

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

13 tysięcy metrów kwadratowych nowej powierzchni, produkcja półtora miliona akumulatorów więcej rocznie i 70 nowych miejsc pracy - Exide Technologies rozpoczęło budowę nowej hali produkcyjnej w swojej siedzibie przy Gdyńskiej. To największa inwestycja firmy na świecie od 1994 roku.

Firma rozpoczęła wmurowaniem aktu erekcyjnego budowę dwóch nowych hal produkcyjnych o powierzchni 13 tysięcy metrów kwadratowych. Dzięki niej roczna produkcja akumulatorów wzrośnie do 1 500 000 sztuk - to połowa tego, co rocznie wymieniają kierowcy w Polsce.

Decyzja koncernu o rozpoczęciu produkcji właśnie w Poznaniu świadczy o wysokich notowaniach poznańskiego oddziału u władz koncernu.

- Tę inwestycję mamy w Poznaniu dzięki pracy całego zespołu - dziękował swoim współpracownikom Janusz Mieloszyk, prezes zarządu Exide Technologies w Polsce. - Bo przekonaliśmy korporację, że umiemy pracować.

W Poznaniu będą produkowane akumulatory w technologii AGM. To najnowsza generacja akumulatorów przeznaczona do pojazdów z hybrydowym systemem start&stop. Elektrolit w tych akumulatorach występuje w postaci stałej, w matach z włoka szklanego umieszczoncyh między ołowianymi płytrami. Tio rozwiązanie nie tylko nowoczesne, ale też i bardzo bezpieczne dla środowiska, do czego koncern przywiązuje ogromna wagę.

- Mamy tu pełen recykling ołowiu - wyjaśnia prezes Mieloszyk. - A dzięki absorbentowi w postaci stałej nie ma niebezpieczeństwa, że się na przykład wyleje i skazi grunt.

Otwarcie nowej hali oznacza pracę dla 70 osób, głównie mechaników i elektryków. Połowa znich rozpocznie pracę do końca tego roku, a druga połowa - po zakończeniu budowy.

Inwestycja kosztowała 36 500 000 euro, a produkcja w nowej hali rozpocznie się na wiosnę 2013 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA