Zaatakowali konwój, ale dzieł sztuki nie ukradli

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Uzbrojeni napastnicy usiłowali ukraść podczas transportu konwojowane przez policję dzieła sztuki - jednak pilnujący ich antyterroryści w niespełna pięć minut poradzili sobie z napastnikami. Całej akcji przyglądali się z zapartym tchem widzowie, bo był to pokaz towarzyszący targom Securex.

Targom towarzyszy konferencja „Bezpieczeństwo obiektów muzealnych i zbiorów w kontekście EURO 2012” i to właśnie ze względu na nią został wybrany właśnie taki temat pokazu sprawności służb.

- Jesteśmy na tych targach od początku i co roku staramy się zaprezentować jako dodatkową atrakcję pokaz sprawności i taktyki działania policji - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. - W tym roku wybraliśmy scenariusz, w którym policja konwojuje cenny obraz, a grupa bandydtów próbuje go ukraść. Ale w konwoju jedzie także grupa antyterrorystyczna, która po krótkiej strzelaninie obezwładnia napastników.

Cała akcja, mimo że brało w niej udział kilkanaście osób, nie trwała nawet pięciu minut. Czy rzeczywiście zawsze trwa to tak krótko?
- Zazwyczaj krócej - śmieje się rzecznik. - Są takie akcje, które antyterroryści przeprowadzają nawet w 30 sekund, więc ta trwała wyjątkowo długo...

Celem konferencji jest omówienie stanu bezpieczeństwa obiektów muzealnych i zbiorów przed Euro 2012, kiedy to należy się liczyć ze wzmożonym napływem turystów - i nie tylko turystów... Policyjni fachowcy od zabezpieczeń zamierzają podzielić się swoimi doświadczeniami z pracownikami muzeów zainteresowanych bezpiecznym funkcjonowaniem swoich placówek - by antyterroryści w ogóle nie byli potrzebni...

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA