„PEEPshow. benefis aktora”, George Tabori

Autor: sf, fot. Teatr Nowy
REKLAMA

W 1984 roku w Monachium George Tabori pisze „Peepshow – retrospekcję”. W 70. rocznicę swoich urodzin bezkompromisowo podsumowuje dotychczasowe życie osobiste i artystyczne: twórcze niespełnienie, nieudane małżeństwo, romanse...

W 1998 roku w Poznaniu młody reżyser Piotr Kruszczyński wystawia z okazji swoich 31. urodzin podczas Festiwalu „Maski” 31-minutową etiudę sceniczną pt. „Peepshow_życiorys fikcyjny” i sam bierze w niej udział.

W 2012 roku z okazji zbliżających się 40-lecia pracy artystycznej i 70. urodzin Michała Grudzińskiego Teatr Nowy zaprasza na „PEEPshow. benefis aktora”. W spektaklu życiorysy fikcyjne i autentyczne splotą się ze sobą z okazji wyjątkowej jubileuszowej gali. Widzowie będą mogli podglądać kulisy teatralnego życia. 

- Michał Grudziński bardzo lubi jubileusze. W teatrze jest nawet anegdota, że mógłby je robić co roku - mówi Piotr Kruszczyński, dyrektor Teatru Nowego i reżyser spektaklu.

Spektakl powstaje w gorącej, twórczej atmosferze. Jest dużo świateł, muzyki, luster... Wszyscy realizatorzy spektaklu pochodzą z Poznania.

- George Taboriemu udało się stworzyć dramat pewnej groteski, ale chcemy go przełożyć na benefis aktora. Będą również cytaty z Króla Leara, to będzie dodatkowo budować atmosferę - dodaje Piotr Kruszczyński.

PREMIERA: 4 maja 2012, godz. 19.00, Duża Scena

Premiera Loży Patronów Teatru: 28 kwietnia 2012, godz. 19.00, Duża Scena
Spektakle przedpremierowe: 29 kwietnia, 1,2,3 maja 2012, godz. 19.00, Duża Scena
Premiera prasowa: 5 maja 2012, godz. 19.00, Duża Scena

Spektakl dla studentów: 31 maja 2012, godz. 21.00, Duża Scena (po spektaklu spotkanie z twórcami), bilety 25 zł (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej).

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA