Dziewczyny na politechniki!

Autor: el fot. sxc.hu
REKLAMA
REKLAMA

Kwiatek, elektryczny makijaż i informatyka w wersji dla kobiet - to tylko niektóre atrakcje kolejnej odsłony akcji "Dziewczyny na politechniki", która już w sobotę rozpocznie się w Poznaniu. Politechnika Poznańska obiecuje całe mnóstwo atrakcji tym dziewczynom, które przyjdą na akcję, a jeszcze więcej tym, które zdecydują się na studia na tej uczelni.

Akcja rozpocznie się o 10 prezentacją w Auli Magna, którą przedstawią obecne studentki uczelni - bo kto lepiej przekona dziewczyny do studiów na polibudzie niz inne dziewczyny?

O 10.30 rozpocznie się Fizyka Show, a później warsztaty interaktywne dla chętnych o róznorodnej tematyce, między innymi spotkanie z dziewczynami z organizacji DiggiGirlz, które odpowiedzą na pytania odnośnie pracy w sferze IT, dlaczego warto studiować informatykę i jakie są z tego korzyści, jak odnaleźć się w „męskim świecie” oraz o grupie Women In Technology.

Będzie też można dowiedzieć się, jak opanować stres podczas ustnej matury, jakie są sekrety udanych wystąpień
publicznych, co zrobić, żeby zdać maturę z matematyki i obejrzeć politechniczne miasteczko dla dziewczyn.

Specjalne atrakcje dla dziewczyn przygotowali też studenci. Będzie więc można zobaczyć swoją twarz w trójwymiarze,  zobaczyć, co budują studenci podczas zajęć, do czego może służyć ciekły azot, jak się robi elektryczny makijaż i jak można się bawić prądem - takim wyprodukowanym z... cytryny, i to domowym sposobem.

Będzie też zwiedzanie: zbiórka przed Centrum Wykładowym o godz. 12. Przewodnikami są studenci Politechniki Poznańskiej, a zwiedzić będzie można między innymi Laboratorium Inżynierii Wysokich Napięć, Laboratorium Techniki Świetlnej, Laboratorium Pomiarów w przemyśle i medycynie, Laboratorium Silnikowe, Laboratorium Systemów Diagnostycznych, Laboratorium Projektowania i Dynamiki Pojazdów, Laboratorium Mechaniki Płynów i wiele, wiele innych.

O 13.30 będzie można pobiegać w kasku, zaliczyć kurs samoobrony dla dziewczyn, pokręcić hula hop, poskakać na skakance, a zwiedzanie zakończy się... Zumbafitness party  o 12.30 i 13.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA