Światowy Dzień Książki w Poznaniu

Autor: el, fot. S. Furmaniak
REKLAMA

Rabaty w księgarniach, warsztaty dla dzieci i bookcrossing w starostwie powiatowym - tak Poznań świętuje Światowy Dzień Książki. Imprez dla kochających czytać  jest całkiem sporo.

Wiele imprez dla dzieci - bo zachęcać do czytania trzeba przecież jak wcześniej - odbyło się w weekend. Na spotkanie z Dorotą Gellner, poetką i autorką wielu książek dla dzieci, zaprosiła poznaniaków na Stary Rynek księgarnia "Z bajki". Dziś także można się spotkać z pisarką, ale już w księgarni "Z bajki", a dodatkową atrakcją będą zabawy z Gryzmołem, a także śpiewanie, klaskanie i stepowanie z dziecięcym zespołem Alla Polacca, który nagrał piosenki poetki na płytę.

Gry i zabawy dla najmłodszych z okazji Światowego Dnia Ksiażki proponuje też Empik, a dorosłych kusi świątecznymi rabatami. O 15 procent taniej można kupić książki również w księgarni Arsenał. Wydawnictwo Media Rodzina z kolei z okazji święta zaprasza na konkurs na najlepszą, najciekawszą recenzję książki wydanej nakładem tego wydawnictwa.

Do obchodów Światowego Dnia Książki włączyło się także... Starostwo Powiatowe w Poznaniu, które zaprasza na bookrossing. W akcji może wziąć udział każdy chętny, wystarczy, że swoje niepotrzebne książki przyniesie do pokoju 227 na drugim piętrze starostwa przy ulicy Jackowskiego. Każdy ofiarodawca otrzyma prezent od starostwa opatrzony logo powiatu, będzie mógł też wybrać książki dla siebie w zamian za przyniesione.

Pomysł organizacji święta zrodził się w  1926 roku w Katalonii i do dziś jest tam hucznie obchodzonym świętem narodowym. W Hiszpanii Dzień Książki jest świętem oficjalnym już od roku 1930. Od 1964  tradycja ta kultywowana jest we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych. Obecnie światowy Dzień Książki i Praw Autorskich celebrowany jest na całym globie – od Nowej Zelandii po Kanadę. W roku 2009, po raz trzeci,  będziemy go obchodzić również w Polsce.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA