Michał Kowalonek zamiast Artura Rojka

Autor: Krystian Lurka, fot. Profil myspace zespołu Snowman
REKLAMA

Koncertowe wersje utworów takich jak Długość dźwięku samotności, Chciałbym umrzeć z miłości czy Mieć czy być z repertuaru Myslovitz nigdy już nie zabrzmią tak samo. W piątek muzycy podali do wiadomości mediom informację o odejściu z zespołu Artura Rojka.

- Zespół Myslovitz w składzie Artur Rojek, Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor oświadcza zgodnie, że postanowił zakończyć współpracę w dotychczasowym składzie - pisze grupa w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej grupy, w piątek, 20 kwietnia. – Wojciech Powaga, Jacek Kuderski, Wojciech Kuderski i Przemysław Myszor będą występować dalej pod nazwą Myslovitz z nowym wokalistą – czytamy dalej.

Artur Rojek, były członek Myslovitz a jednocześnie jego założyciel był bezsprzecznie twarzą i głosem grupy. Sam swoją decyzję na profilu facebook skomentował tak: – Gdy w 1992 roku zakładałem zespół, w najśmielszych marzeniach nie przewidziałem tego, co stało się później. Przez wiele lat tworzyliśmy kumpelski układ, który w połączeniu z naszą pasją do muzyki, doprowadził nas do miejsca w którym jesteśmy tu i teraz. To był dobry czas. Nikt mi tego nie zabierze i nigdy tego nie zapomnę. Jestem za to wdzięczny losowi i wszystkim, którzy byli obok mnie przeżywając ten czas i współtworząc ten zespół ze mną. Po 20 latach postanowiliśmy się rozstać. Zamierzam poświęcić się solowej działalności artystycznej oraz innym projektom. Jeszcze raz dziękuję wszystkim moim współpracownikom oraz fanom za ostatnie 20 lat.

Oświadczenie o zmianie składu wywołało poruszenie w świecie muzyki rockowej i alternatywnej. Część sympatyków Myslovitz wieszczy pewny koniec zespołu, inni z nadzieją i pochlebnie mówią o nowym wokaliście – Michale Kowalonku. - Nowe zawsze budzi niepokój, ja jednak cieszę się na jutro. – pozytywnie opisuje swoje pierwsze chwile w zespole frontmen.

Michał to dotychczasowy członek grupy Snowman, mieszkający w podpoznańskim Puszczykowie. Jest muzykiem znany z takich piosenek jak Niezmienni, Bzdurrra czy Don't Stop Me. Występował między innymi na Maltańskiej Scenie Muzycznej.

- Mam przyjemność grać teraz w dwóch najlepszych w Polsce zespołach rockowych – pisze na swoim profilu facebook.

Fanom Myslovitz nie pozostaje nic innego jak czekać na płytę zespołu zapowiedzi na jesień tego roku i koncerty. Pierwsza okazja do posłuchania Wielkopolanina na żywo już 4 maja we Wrocławiu.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA