„Czterdziestolatka” rusza w trasę – nowy sezon Kolejki Parkowej Maltanka

Autor: sf, fot. Katarzyna Lesińska
REKLAMA

Zamiast dmuchania baloników i wieszania serpentyn jest malowanie nadwozia, smarowanie części, odświeżanie płotków, budowa peronów czy oczyszczanie zwrotnic - na poznańskiej Malcie trwają nietypowe przygotowania do urodzin. W tym roku kolejce stuknęła „czterdziestka”. Pierwsze jubileuszowe przejazdy Maltanką rozpoczną się już w ten weekend.

Do wspólnego świętowania tegorocznego jubileuszu zapraszamy od jutra, w godz. od 10:00 do 19:00 ciuchcia będzie przewozić pasażerów co 30 minut. Poza weekendami Maltanka wyjedzie ze stacji początkowej co godzinę. I tak do 30 września 2012. Za bilet ulgowy w jedną stronę zapłacimy 4 zł, cena biletu dla osoby dorosłej wyniesie 6 zł. Przewidziano jednak promocyjne bilety rodzinne (5 osób w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe) w cenie 18 zł za przejazd w jedną stronę. Będą także bilety wycieczkowe (grupa powyżej 10 osób dzieci do 16 lat), gdzie za pojedynczy bilet trzeba zapłacić 3 zł.

Co drugi weekend na torach pojawi się „Agusia”. To zabytkowy parowóz Borsig, który służy podróżnym już od 87 lat. Agusia jest typową kobietą i, aby mogła poprowadzić pierwszy pociąg o godz. 10:00, musi zacząć przygotowania już o 2:30. Czymże jest jednak ta ponad 7-godzinna „poranna toaleta” wobec niezapomnianych wrażeń, jakie dostarcza dostojnie poruszając się po torach, wydobywając z komina kłęby dymu.

Do tej pory, po wyjeździe ze stacji początkowej, Maltanka zatrzymywała się na jednej stacji pośredniej „Balbinka”, gdzie przepuszczała ją lokomotywa jadąca od strony stacji końcowej „Zwierzyniec”. Mijała posępny opuszczony przystanek ”Ptyś”, który powstał niegdyś z myślą o gościach hotelu przy ul. Warszawskiej. Teraz „Ptyś” zyska na popularności, a to za sprawą otwarcia Term Maltańskich, w pobliżu których się znajduje.

Z okazji czterdziestych urodzin, MPK sprezentowało Maltance nowe logo. Jego autorem jest Michał Łoboz, który zaproponował grafikę przypominającą konstrukcję z klocków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA