Utrudnienia w ruchu w związku z meczem Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Autor: ZDM, fot. archiwum
REKLAMA

Bułgarska już wprawdzie skończona, ale bez utrudnień i tak się nie obejdzie. W niedzielę 15 kwietnia o 14.30 na Stadionie Miejskim Lech Poznań zagra z Lechią Gdańsk. Kierowcy muszą się nastawić na zmiany w organizacji ruchu.

Etap I – dojazd na mecz
W niedzielę od godziny 12 zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów: ulica Bułgarska na odcinku od Marcelińskiej do Grunwaldzkiej w obu kierunkach oraz ulice Węgorka, Świerzawska i Wałbrzyska.
W celu wcześniejszego poinformowania kierujących pojazdami na skrzyżowaniach ulic:
• Polska – Bukowska – Bułgarska,
• Grochowska – Marcelińska,
• Grunwaldzka – Grochowska,
• Grunwaldzka – Jawornicka,
• Ściegiennego – Promienista,
zostaną ustawione tablice informujące o zamknięciu ulicy Bułgarskiej.

O godzinie 12 zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej (kierunek od Junikowa do centrum) na odcinku od ulicy Jawornickiej do skrzyżowania z ulicami Bułgarską i Jugosłowiańską. Kierowcy będą korzystać z objazdu ulicami Jawornicką, Promienistą do Grochowskiej.

Na ulicy Ptasiej oraz na ulicy Grunwaldzkiej na odcinkach od Drzewieckiego do Węgorka i od Bolkowickiej do Palacza od godziny 10.30, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się /B-36/ z tabliczką wskazującą, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela /T-24/. Znaki te zostaną ustawione także wcześniej z datą i godziną obowiązywania. Na skrzyżowaniach znajdujących się w obszarze oddziaływania wprowadzonych ograniczeń w ruchu, sygnalizacje świetlne będą przełączane na sygnał żółty pulsujący po otrzymaniu informacji z policji. Objazdy poprowadzone będą ulicami: Marcelińską, Grochowską, Promienistą, Taczanowskiego i Jugosłowiańską do ulicy Grunwaldzkiej. Objazd funkcjonować będzie do około godziny 16.

Etap II – po zakończeniu meczu
W tym samym dniu od około godziny 16, czyli około 30 minut przed zakończeniem spotkania, dodatkowo zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów: ulica Grunwaldzka – jezdnie od Grochowskiej do Bułgarskiej w kierunku Junikowa i od Jawornickiej do Jugosłowiańskiej w kierunku centrum miasta, a także ciąg ulic: Jugosłowiańska, Taczanowskiego i Ściegiennego w kierunku od Promienistej do Grunwaldzkiej. Ograniczenia te potrwają do czasu rozejścia się i odjazdu uczestników wydarzenia.

Zarząd Dróg Miejskich tradycyjnie prosi kibiców o zachowanie ostrożności i poruszanie się wyznaczonymi trasami z uwagi na prowadzone w rejonie stadionu miejskiego prace drogowe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA