Polski Teatr Tańca zaprasza na FootBall@...

Autor: sf, fot. Cezary Adamski
REKLAMA

Ta propozycja na sobotę, niedzielę i poniedziałek może zainteresować nie tylko widzów teatralnych, ale także kibiców piłki nożnej.

Polski Teatr Tańca zaprasza w tych dniach do hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich na premierowy spektakl FootBall@..., który łączy przestrzeń tańca współczesnego z cechami charakterystycznymi dla kultury sportowej.

Autorka spektaklu Ewa Wycichowska i zaproszeni przez nią do współpracy artyści: Krzysztof Wiki Nowikow (muzyka), Piotr Tetlak (scenografia i aranżacja przestrzeni), Ewa Tetlak (kostiumy) i Daniel Stryjecki (video) oraz tancerze poznańskiego zespołu postawili sobie za cel odnalezienie, zaznaczenie i zinterpretowanie punktów wspólnych, łączących taniec i futbol. Jak pokazują źródła tradycyjne, historyczne, nawet antropologiczne, a przede wszystkim praktyka, jest ich całkiem sporo. Od charakteru ruchu, treningu, wirtuozerii i eksploatacji ciała począwszy, aż po ideę współzawodnictwa, pracy zespołowej, interakcji z publicznością i postrzegania „gry” jako źródła kultury.

W spektaklu bierze udział cały zespół Polskiego Teatru Tańca. Możemy się spodziewać multimedialnego widowiska, w którym widzowie będą mieli niemały udział.

W przygotowaniu „FootBallet…” rolę doradczą pełnili profesjonalni trenerzy z Klubu „LECH” oraz znakomity dziennikarz sportowy Krzysztof Ratajczak, który na żywo będzie komentował także niektóre sceny spektaklu.

Spektakle w sobotę 14 kwietnia i niedzielę 15 kwietnia odbywają się o godz. 20, a w poniedziałek 16 kwietnia o godz. 18.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA