Czarodziejski flet na deskach Teatru Polskiego

Autor: sf, fot. Stanisław Lewandowski
REKLAMA

Wiele już było realizacji „Czarodziejskiego fletu”. Tym razem opera Mozarta zostanie wystawiona przez Akademię Muzyczną w Poznaniu na... deskach Teatru Polskiego w Poznaniu.

- Realizacja tej opery była marzeniem naszej uczelni. Chcemy zrobić taki projekt, który połączy wszystkie wydziały uczelni. Stworzyliśmy team, który pokaże studencką wizję „Czarodziejskiego fletu”. Opera Mozarta zostanie pokazana w Teatrze Polskim dzięki uprzejmości jego dyrekcji. Teatr Polski jest miejscem magicznym. Młodzi ludzie zmierzą się z tą sceną i ją ożywią. Nasze wysiłki idą w kierunku pomocy studentom, by mogli realizować się w trakcie studiów w różnym obszarze – powiedziała Halina Lorkowska, prorektor ds. artystycznych i naukowych Akademii Muzycznej.

Realizujący operę Mozarta pracują prawie non stop, po 12 godzin.

 - Mamy czas i komfort podczas prób. Dlatego dziękujemy dyrekcji Teatru Polskiego za umożliwienie nam tego. Jest to dla nas nowe doświadczenie, ale mamy energię od młodych ludzi, którzy mają możliwość uczestniczenia przy „Czarodziejskim flecie” – powiedziała Natalia Babińska, reżyser. - Ciężko jest zrobić nowy „Czarodziejski flet”, gdyż było już wiele wersji, ale spróbujemy i pokażemy naszą wizję. Mimo, że nie mamy zaplecza, które może nas wspomagać i dźwigamy to wszystko na własnych barkach, to jesteśmy z tego bardzo dumni. Dla studentów jest to duże przeżycie, ponieważ niektórzy z nich nie będą może już mieli okazji do śpiewania na scenie z udziałem orkiestry – dodała Babińska.

W przedstawieniu wezmą udział wszyscy studenci ze studiów magisterskich. Jest dużo tenorów. Z uwagi na liczną obsadę wszyscy będą się mogli zaprezentować w „Czarodziejskim flecie”.

- Dziękuję pani rektor za ten pomysł. Ten entuzjazm na próbach udziela się także naszemu zespołowi technicznemu i jest bardzo dobra atmosfera – powiedział Paweł Szkotak, dyrektor Teatru Polskiego.

Monika Tymicka, która zajmuje się scenografią i kostiumami zaznaczyła, że projektowanie kostiumów było dla studentów dużym wyzwaniem, ponieważ w fazie wstępnej wyobrażali sobie osobę, która ma odtwarzać daną rolę, a później w rzeczywistości osoba ta całkowicie odstawała od ich zamysłu. Daną postać będą grały różne osoby, które mają własne wizje co do konkretnej roli, dlatego projektowanie kostiumów było tak ważne, bo mają im pomagać a nie przeszkadzać w graniu. Praca przy tym spektaklu jest bogatym doświadczeniem dla tych młodych ludzi.

Spektakl zostanie pokazany w Teatrze Polskim dwukrotnie: 21 i 22 kwietnia o godz. 19:00. Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie melomanów Mozarta władze uczelni Akademii Muzycznej pokażą „Czarodziejski flet” 27 kwietnia u siebie w Auli Nova.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA