Kolejne zmagania muzyczne podczas Reset Music Festival 2012

Autor: sf, fot. Archiwum zespołów
REKLAMA

W ramach pierwszej edycji Reset Music Festival odbędzie się kolejna odsłona muzyczna. Tym razem, 12 kwietnia, wystąpi kolejna trójka zespołów.

DE.PL – Pop/Rock Poznań

De.pl to międzynarodowy projekt muzyczny, który powstał w Poznaniu w 2011 roku. Muzyka grupy to wypadkowa muzycznych fascynacji, gustów i przyzwyczajeń. A że są one różne - tym ich połączenie jest ciekawsze. W muzyce de.pl, obok rockowej i funkowej podstawy, pojawiają się wątki bluesowe, metalowe, a nawet country czy reggae.

Dla muzyków de.pl najważniejsza jest dobra atmosfera. Robią wszystko, żeby każdy występ i nagranie, ba! każda próba - były dającym wiele radości wydarzeniem.

Magdalena Bąkowska – wokal
Stefan Dommasch – gitara
Tomek Pasterski – gitara
Jakub Paluszkiewicz – bas
Tomek Bąkowski – perkusja

FAME – Hard Rock - Rydzyna

Zespół powstał w październiku 2008 roku z inicjatywy braci Kuby i Filipa. Początkowo szlifowali swój styl grając covery zespołów rockowych z lat 70., 80., i 90. takich jak Deep Purple czy Breakout. Po kilku koncertach w 2009 r. skład Fame nieco uległ zmianie, jednak personalnie ustabilizował się dopiero w połowie roku 2010. Wtedy to zespół zaczął pracować nad własnymi kawałkami. Obecnie ma ich już kilkanaście na swoim koncie. W styczniu 2011 roku pierwsza wizyta w studiu i nagranie materiału demo, a potem pierwsze wyjazdy na festiwale. I chociaż – jak sami mówią – muzyka to nie sport, mają już na swoim koncie kilka osiągnieć: zwycięzcy przeglądu ,,Zagraj przed gwiazdą” w Lesznie, Grand Prix przeglądu ,,Gram Off/On” w Kościanie, 3. miejsce na festiwalu GÓRA ROCKA w Górze, Grand Prix i Nagroda Publiczności na Festiwalu Rydzyńskie Rockowania Plus, finaliści MAYDAY ROCK FESTIVAL 2011.

BAPU – Punk/ska/reggae/folk – Gniezno

Zespół powstał na przełomie kwietnia i maja 2011 roku w Gnieźnie. Kapela występuje w składzie: Marcin 'Gaba' Wojtkowiak - gitara elektryczna/wokal, Mariusz 'Lewy' Lewandowski - gitara basowa/wokal wspierający, Tomasz Wojtkowiak - akordeon oraz Emil Paszek - perkusja. Gościnnie na scenie pojawia się także młodszy brat Tomka i Gaby, Korneliusz Wojtkowiak - skrzypce.

Muzyka prezentowana przez formację to przede wszystkim punk rock ze sporą dawką ska, ale nie tylko. W utworach można usłyszeć wpływ takich gatunków jak reggae czy pokrewnego mu raga, a brzmienie akordeonu nadaje całości folkowy power. Nie bez znaczenia są również teksty, którymi grupa uderza w sprawy dla nich istotne manifestując tym samym swoją ideologię, choć czasami to tylko wypadkowa ich wspólnych przeżyć.

Miejsce: Klub Reset, ul. Bożnicza 5, godz. 20

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA