Biurowiec ABC już z gotową fasadą

Autor: el fot. S. Furmaniak, L. Łada
REKLAMA

Biurowiec Andersia Business Centre jest już prawie gotowy - a przynajmniej tak wygląda od strony ulicy Królowej Jadwigi. Pierwsi najemcy pojawią się w budynku już we wrześniu tego roku.

Budynek z zieloną, szklaną fasadą, nawiązującą stylem do dwóch "siostrzanych obiektów" Andersii Tower i Poznan Financial Centre - przeznaczony jest na biura i lokale handlowe. To trzeci etap zabudowy Placu Andersa. Ma 5 kondygnacji nadziemnych, 2 podziemne ze 150 miejscami parkingowymi. Kosztował 33 miliony euro, a projekt budynku zwanego w skrócie ABC przygotowała Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich i miał on być swoistym stonowaniem dla znajdujących się za nim wieżowców, które zdecydowanie dominują nad tą częścią Poznania.

ABC nie jest jednak ostatnim elementem zabudowy placu. Po nim między Novotelem a Andersia powstaną dwie wieże o łącznej powierzchni najmu 35 000 metrów kwadratowych, które "wykończą" architektonicznie ten fragment miasta. Między nimi inwestor - Von der Heyden Group - zaplanował pasaż miejski, z którego będzie można wejść do sklepów i lokali znajdujących się na parterach wszystkich trzech budynków.

Budowa dwóch wież rozpocznie się w 2013 roku. Jak będzie wyglądał pasaż? O tym dowiemy się dopiero za kilka lat po ukończeniu wież, ponieważ będzie on ostatnim elementem zabudowy tej przestrzeni.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA