Kawiarniane ogródki w... śniegu

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

To naprawdę rzadko spotykany widok: rozłożone letnie parasole, pod nimi ogrodowe meble, czyli cały letni urok Starego Rynku w całej okazałości z ogródkami - i zacinający, gęsty śnieg. Takiego początku wiosny i sezonu ogródkowego dawno nie mieliśmy!

W tym roku zgodnie z decyzją prezydenta miasta letnie ogródki mogą rozpocząć działalność od 1 kwietnia, czyli od jutra. Zapobiegliwi restauratorzy już od wczoraj budują więc swoje letnie konstrukcje na płycie rynku, by 1 kwietnia być już gotowym na przyjęcie gości na świeżym powietrzu.

Zdecydowanie jednak niegotowa na imprezowanie na świeżym powietrzu okazała się pogoda. Od rana było zimno i wiał silny wiatr, przez cały dzień popadywał śnieg, i to tak, że chwilami przypominał to całkiem niewiosenną zadymkę. Widok letnich ogródków w gęstej chmurze śniegu robi wrażenie i nieliczni turyści, szczelnie otuleni w zimowe kurtki, chętnie fotografowali się na tle tego egzotycznego widoku.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że ogródki jeszcze trochę poczekają na pierwszych gości. Synoptycy po początkowym optymizmie zapowiadającym koniec tej pogody w środę teraz zmienili zdanie i przewidują ujemne temperatury do końca przyszłego tygodnia...

Czytaj także:

Do ogródka - zgodnie z prawem - od 1 kwietnia
Sezon ogródkowy rozpoczęty!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA