Drzwi Otwarte w Liceum Akademickim Da Vinci

Autor: el fot. Da Vinci
REKLAMA

Warsztat teatralny, dziennikarski, graficzny, kreatywny oraz specjalne warsztaty psychologiczne dla rodziców – to część atrakcji przygotowanych na Drzwi Otwarte powstającego Liceum Akademickiego Da Vinci przy WSNHiD. Warsztaty odbędą się 4 kwietnia.

Celem spotkania jest przede wszystkim wprowadzenie w tematykę zajęć i metody dydaktyczne, jakie będą praktykowane w Liceum oraz zaprezentowanie misji szkoły. Drzwi otwarte, na które zaproszeni są rodzice wraz z młodzieżą gimnazjalną odbędą się 4 kwietnia 2012 r. o godz. 17.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa.

HARMONOGRAM
godz. 17.30 – przywitanie rodziców, młodzieży gimnazjalnej, prezentacja misji liceum, atuty szkoły oraz zwiedzanie szkoły
godz. 18.30 – 19.30 warsztaty dla uczniów i równocześnie warsztaty dla rodziców
STREFA UCZNIA
Warsztat teatralny, prowadzenie: Marta Świerkowska
Marta Świerkowska - z wykształcenia kulturoznawczyni, pedagog, terapeutka. Absolwentka Wydziału Studiów Edukacyjnych, Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie, a także instruktorka terapii tańcem. Z zamiłowania od 13 roku życia człowiek teatru. W latach 90. należała do jednej z najciekawszych grup teatralnych nurtu alternatywnego DOKĄD z rodzinnego miasta Płocka. Współpracowała min. z Teatrem Ósmego Dnia. Uczestniczyła wielokrotnie w różnorodnych warsztatach i stażach teatralnych i tanecznych. Od kilku lat prowadzi także autorskie warsztaty z pogranicza teatru i tańca na terenie całego kraju. W zeszłym roku wydała pierwszą książkę pt."Mężczyzna kupiony na Allegro". Jest założycielką i reżyserem Teatru BEZ VAT istniejącego od 2006 r., a od 2008 r. współpracującego z WSNHiD.
Warsztat dziennikarstwa radiowego, prowadzenie: Adam Sołtysiak
Adam Sołtysiak – z zawodu politolog, po poznańskim Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Od 8 lat związany z „Radiem Merkury”. Dziennikarz, reporter zajmujący się głównie tematyką samorządową oraz wojskiem, od czasu do czasu wspomaga redakcję motoryzacyjną informując poznaniaków o korkach na ulicach. Współredaguje stronę internetową „Radia Merkury” – www.radiomerkury.pl. Po za tym od 3 lat współpracuje z WSNHiD prowadząc warsztaty dziennikarskie oraz – od niedawna – uczelniane „Radio Rotunda.”
Warsztat budowanie miasta, prowadzenie: dr Sylwia Staszewska
dr Sylwia Staszewska - absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, pracuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza, w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Od 15 lat uczy rysunku studentów, licealistów i gimnazjalistów. Umiejętności rysunkowe wykorzystuje w pracy zawodowej (projektach architektonicznych, urbanistycznych) i w zabawie z dziećmi. Z zawodu urbanista, planista przestrzenny, geograf. Współautorka realizacyjnych projektów architektonicznych, urbanistycznych i planistycznych. Autorka publikacji krajowych i zagranicznych z dziedziny architektury, urbanistyki, geografii i socjologii.
Warsztat graficzny z Photoshopa, prowadzenie: Agnieszka Borowska
Agnieszka Borowska - absolwentka Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a także Edukacji Artystycznej (Studia Podyplomowe) na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ukończyła Studia Podyplomowe z Grafiki Projektowej w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Obrana przez nią ścieżka edukacyjno-zawodowa jest próbą połączenia kilku pasji: malarstwa, fotografii, grafiki i wzornictwa przemysłowego.

STREFA RODZICA
Warsztat psychologiczny dla rodziców „Jak (nie) rozmawiać ze swoimi dziećmi”, prowadzenie: dr Katarzyna Waszyńska
Głównym celem jest zwrócenie uwagi rodziców na to, w jaki sposób komunikują się z dziećmi i jak te komunikaty mogą pozytywnie bądź negatywnie wpływać na funkcjonowanie dzieci, np. motywowanie/ zmniejszanie motywacji, dodawanie wiary w siebie, swoje możliwości/ obniżanie wiary w siebie, samoocena – budowanie pozytywnej, negatywnej samooceny.

dr Katarzyna Waszyńska - psycholog, seksuolog kliniczny, specjalista w zakresie terapii stresu pourazowego, doradca w problemach małżeńskich i rodzinnych, specjalista drugiego stopnia w zakresie edukacji seksualnej. Adiunkt w Zakładzie Promocji Zdrowia i Psychoterapii na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, kierownik Studiów Podyplomowych Seksuologii na WSE UAM. Zainteresowania naukowe skupiają się wokół zagadnień związanych z psychologią, seksuologią, terapią. Obejmują także promocję zdrowia seksualnego i edukację seksualną ujmowaną jako integralny element edukacji zdrowotnej. Okresowo współpracuje z ośrodkami telewizyjnymi w Krakowie i Warszawie, w ramach programów publicystycznych i edukacyjnych. Działalność kliniczną terapeutyczną w Poznaniu prowadzi od 1997 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA