Więcej kamer na Starym Mieście przed Euro 2012

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Przed Euro 2012 na Starym Rynku pojawi się więcej kamer. Umowa o montaż została już podpisana, a wykonawca zapewnia, że zdąży przed Euro 2012. Zobacz wideo!

Umowa podpisana 21 marca dotyczy - jak poinformował nas Paweł Sztando, radny osiedla Stare Miasto - rozbudowy monitoringu i infrastruktury w rejonie Starego Miasta na kwotę 532 tys. zł. Ponad 40 tys. zł z tej kwoty pochodzi z budżetu Rady Osiedla Stare Miasto.   

Zgodnie z umową wykonawca ma 90 dni na zrealizowanie projektu, jednak, jak zapewnił radnego Marek Wroński z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa, wykonawca dołoży wszelkich starań, aby inwestycja została ukończona przed Euro 2012 - przynajmniej częściowo.

Kamery pojawią się na ulicach Starego Miasta: Zielonej, Długiej, pl. Bernardyńskim, Wronieckiej, Mostowej, Grobli, Małych Garbarach, Solnej, al. Marcinkowskiego, Podgórnej i Zielonej przy wejściu do parku.

Poznański monitornig liczy obecnie prawie 200 kamer stacjonarnych i obrotowych. Od 2001 roku przeznaczono na ten cel 26 mln zł. Do 2016 roku miasto wyda jeszcze ponad 6 mln zł. Swój monitoring mają również osiedla spółdzielcze na Winogradach i Piątkowie.

Czytaj także:

Miejski monitoring: kamer będzie więcej

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA