Jarmark Wielkanocny na Starym Rynku

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Parada pisanek, wędliny, słodycze i ozdoby na świąteczny stół, zabawy z... jajem w roli głównej - 29 marca na Starym Rynku rozpoczyna się Jarmark Wielkanocny. Zobacz wideo!

Tradycyjnie już jarmark rusza w tygodniu przed Niedzielą Palmową i jak zawsze można będzie na nim znaleźć wszystko to, co niezbędne na wielkanocnym stole od palm i pisanek poprzez baranki z cukru i masła po wielkopolską białą kiełbasę i świąteczną szynkę.

Jarmark to nie tylko smakołyki na świąteczny stół - to także program artystyczny. W piątek, sobotę i niedzielę (30 marca - 1 kwietnia) wystąpią m.in. dziecięce i młodzieżowe zespoły szkolne i parafialne, grupy folklorystyczne, śpiewacze z poznańskich i podpoznańskich domów kultury. Swój udział zapowiedzieli m.in. młodzi artyści ze szkoły Zakonu Pijarów im. św. Józefa Kalasancjusza, Gimnazjum nr 6 i Niepublicznego Przedszkola im. L. Krzemienieckiej. Wśród zespołów folklorystycznych nie zabraknie znanych "Chludowian" z podpoznańskiego Chludowa. Chóry będą reprezentować "Stokrotki", "Kleszczewianki" i "Olszyna". Na wielkanocnej estradzie wystąpi także znany poznański akordeonista Wojciech Szopka.

Tegoroczny “Jarmark Wielkanocny” potrwa do 4 kwietnia. Część handlowa zorganizowana została na Starym Rynku od strony południowej i zachodniej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA