Nabór do gimnazjów będzie trwał dłużej

Autor: el fot. archiwum
REKLAMA

Dziś rozpoczął się nabór do poznańskich gimnazjów - mimo że radni jeszcze nie uchwalili nowego podziału Poznania na obwody. Jest to niezbędne ze względu na likwidację kilku szkół. Uczniowie i ich rodzice mogą mieć problem z wyborem szkoły w takich warunkach, dlatego Wydział Oświaty zdecydował o wydłużeniu naboru o osiem dni.

Rekrutacja, która zaczyna się dziś, powinna potrwać do 12 kwietnia. W tym czasie rodzice powinni podjąć decyzję, do jakiego gimnazjum pójdzie ich dziecko - czy wybiorą gimnazjum rejonowe, czy też zdecydują się na inne. Jednak by to zrobić, muszą wiedzieć, pod jaki obwód gimnazjalny ich pociecha podlega - a to nie jest możliwe, ponieważ radni jeszcze nie uchwalili nowych obwodów.

Wszystkiemu winne jest zamieszanie wokół likwidacji gimnazjów. Dopóki nie wyjaśniły się wątpliwości, czy procedura likwidacyjna jest zgodna z prawem, radni nie mogli zająć się sprawą nowych obwodów nie wiedząc tak naprawdę, które szkoły ostatecznie zostaną zlikwidowane, a które nie. Wojewoda ostatecznie rozstrzygnął wątpliwości prawne decydując, że likwidacja jest zgodna z prawem - radni z Komisji Oświaty rady Miasta rozpoczęli więc dyskusję nad nowymi obwodami szkolnymi.

Problem tylko w tym, że to trochę za późno - bo również dziś rozpoczął się nabór do gimnazjów, a zdezorientowani rodzice nie wiedzą, co robić i gdzie zapisywać dziecko. Bo nawet jeśli nowe obwody zostaną uchwalone na czwartkowej sesji rady miasta - to i tak zaczną obowiązywać dopiero w maju, czyli już po zakończeniu naboru. A to jeszcze dodatkowo utrudni wybór szkoły przyszłym gimnazjalistom. Ostateczną decyzję o tym, jak będzie wyglądał i ile trwał nabór do gimnazjów w tym roku radni podejmą na czwartkowej sesji rady miasta.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA