FootBall@ w Polskim Teatrze Tańca

Autor: sf, fot. S. Furmaniak
REKLAMA

27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij teatru” zespół Polskiego Teatru Tańca zaprosił widzów i media do uczestnictwa w otwartej próbie spektaklu FootBall@..., w reżyserii i choreografii Ewy Wycichowskiej, którego premiera zaplanowana jest na 14 kwietnia 2012 roku, w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. (Zobacz wideo i galerię zdjęć).

W Studio PTT przy ul. Koziej na kilka godzin zapanowała prawdziwie meczowa atmosfera. Na próbie mogliśmy zobaczyć tancerzy Polskiego Teatru Tańca, przedstawicieli świata piłki nożnej, w tym Karola Bartkowiaka – trenera rocznika 2000 drużyny KKS Lech Poznań oraz jednego z najbardziej znanych dziennikarzy sportowych Krzysztofa Ratajczaka.

Idea przedstawienia „FootBall@...”, zrodziła się z inspiracji sportem – piłką nożną, atmosferą stadionu i grą, która może mieć swoje odniesienie do wielu sytuacji życiowych i stać się aktem sztuki. Otwarta próba spektaklu, pozwoliła na konfrontację świata teatru tańca ze światem sportu i przekonała do licznych związków łączących obie dziedziny. Dostrzegając liczne wspólne cechy w pracy tancerza i piłkarza, dotyczące charakteru ruchu, treningu, wirtuozerii i eksploatacji ciała, twórcy spektaklu jednocześnie identyfikują „grę” jako postać działania rodzącą potrzebę uczestniczenia w społeczności. Spotkanie w Polskim Teatrze Tańca było dla licznie zgromadzonych widzów niezwykłą szansą na podejrzenie procesu twórczego, podczas którego rodzi się widowisko sceniczne.

W ramach poszukiwań partnerów do produkcji i oprawy spektaklu premierowego FootBall@... Polski Teatr Tańca nawiązał kontakt ze Studiem Stereoskopowym 3D MIND Films, specjalizującym się w produkcji trójwymiarowych materiałów filmowych.

Studio 3D MIND Films jest zainteresowane przygotowaniem nagrania spektaklu FootBall@... w technologii 3D. Płyta ta może stać się bardzo interesującym gadżetem towarzyszącym EURO 2012. Spektakl FootBall@... łączący tematykę sportową związaną z wydarzeniami EURO 2012, wartość artystyczną oraz najnowszą technologię 3D może wzbogacić ofertę kulturalną miasta.

PTT poszukuje partnerów do współpracy, polegającej na stworzeniu kanału dystrybucyjnego dla tego produktu. Od ilości zamówionych egzemplarzy i zapewnionych kanałów dystrybucyjnych uzależniona jest cena płyty. Autorzy podkreślają iż, ta propozycja nie jest prośbą o dofinansowanie, ale ofertą dystrybucyjną. Z uwagi na zbliżający się termin premiery i konieczność przygotowań do realizacji filmowej bardzo istotne jest szybkie podjęcie wiążących decyzji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA