20-lecie siedziby Teatru Ósmego Dnia

Autor: sf, fot. Andrzej Majos, Marcin Keszycki
REKLAMA

W tym roku upływa 20 lat od momentu, gdy Teatr Ósmego Dnia po wielu latach tułaczki otworzył siedzibę przy ul. Ratajczaka 44. Od samego początku kierujący teatrem chcieli, aby była to przestrzeń nie tylko do prób i spektakli, ale również dla bogatego mulnikulturowego dialogu o współczesnym świecie.

W Teatrze Ósmego Dnia pokazywane były spektakle wielu teatrów z Polski i z zagranicy, filmy dokumentalne, a niekiedy także fabularne – jeśli były częścią jakiegoś szerszego projektu, zapraszano do udziału w seminariach, panelach dyskusyjnych, warsztatach, spotkaniach wybitne postaci polskiego życia intelektualnego. Organizowano niekonwencjonalne formy spotkań z publicznością – jak słuchanie radiowych reportaży w towarzystwie ich autorów, a niekiedy również bohaterów. Otwierano przestrzeń dla prezentacji innych wspólnot twórczych i odmiennych metod pracy. Od lat zapraszane są grupy artystyczne tworzone przez osoby społecznie wykluczone i napiętnowane – prezentowane są spektakle przygotowywane przez bezdomnych czy upośledzonych. Teatr stara się roztaczać opiekę nad rodzącymi się inicjatywami teatralnymi ludzi młodych, udostępniając im przestrzeń, a czasem produkując ich spektakle i performanse. Dba o to, aby wszystkim działaniom towarzyszyły rozmowy z publicznością.

Jubileusz 20-lecia siedziby Teatru Ósmego Dnia chce uczcić podejmując najważniejsze wątki działalności. Zaproszona zostanie publiczność na spektakle dokumentalne, spotkania z reporterami i radiowcami. Zostanie w pewnym skrócie przybliżona artystyczna droga, którą przeszli, a która rozwijała się w ścisłym związku z miejscem i przyświecającą mu ideą.

Gościem Teatru Ósmego Dnia będzie Artur Domosławski – reportażysta, dziennikarz przez 20 lat związany z „Gazetą Wyborczą”, od 2011 roku – publicysta tygodnika „Polityka”.  Spotkanie poprowadzi Roman Kurkiewicz – redaktor naczelny „Przekroju”.

30 marca, godz. 19:00 – sala Teatru Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc pod nr tel. 61 855 20 86 lub teatr@osmego.art.pl

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA