Hamlet w Teatrze Polskim w ramach akcji „Dotknij teatru”

Autor: sf, fot. Marek Zakrzewski, plakat: Marcin Markowski
REKLAMA

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na Hamleta oraz odkrywa kulisy teatru przed widzami w ramach ogólnopolskiej akcji „Dotknij teatru”.

W ramach akcji Teatr Polski w Poznaniu zaprasza widzów na spektakl „Hamlet” Williama Szekspira w reż. Pawła Szkotaka.

Giuseppe di Lampedusa uważał, że wobec „Hamleta” „milczenie to jedyny wyraz hołdu, jaki duchy rangi niższej, ale uczciwe, mogą złożyć bóstwom wyższym”. Pozwólmy zatem przemówić „Hamletowi” w reżyserii Pawła Szkotaka.

Premiera najsłynniejszego dramatu mistrza ze Stratfordu będzie trzecią realizacją tego arcydzieła w powojennej historii Teatru Polskiego w Poznaniu. Ostatni raz „Hamleta” można było obejrzeć na deskach poznańskiej sceny ponad 40 lat temu – w 1970 roku (spektakl wyreżyserował Jerzy Zegalski), a wcześniej w 1950 roku w reżyserii Wilama Horzycy z legendarną rolą Adama Hanuszkiewicza.

Premiera „Hamleta” w reżyserii Pawła Szkotaka odbędzie się 27 marca o godz. 19.30 w Malarni. Spektakl obejrzeć będzie można również 28, 29, 30 i 31 marca o godz. 19:30.

Dodatkowo widzowie będą mogli zajrzeć za kulisy Teatru Polskiego w ramach projektu „Przechadzki teatralne”. Program zwiedzania – dostosowany do wieku grupy zwiedzającej – obejmuje „łyk historii” połączony z możliwością obejrzenia całego teatralnego zaplecza: sceny, garderoby, magazynu scenografii itp.

Za kulisy Teatru zapraszamy w następujących dniach: 26, 27, 29, 30 marca w godz. 9:00-15:00. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu i godziny. Grupa może liczyć około 20 osób. Zapraszamy dzieci od 12 roku życia, młodzież i dorosłych. Zgłoszenia przyjmuje Tomasz Łagodziński (tel. 61 8567370, e-mail: tomasz.lagodzinski@teatr-polski.pl).

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA