Ciuchowisko w Kupcu Poznańskim

Autor: sf, fot. el

Sklep internetowy Matrioszka i kawiarnia Gauganek zapraszają na kolejną, piątą już edycję Ciuchowiska, która odbędzie się w Kupcu Poznańskim. Pod patronatem portalu Codziennypoznan.pl i telewizji ONTV.

Jeżeli potrzebujesz uzupełnić garderobę Twojego dziecka lub chcesz pozbyć się ubrań, z których Twoje dziecko już wyrosło to przyjdź na Ciuchowisko. Na miejscu odbędzie się wymiana, kupowanie i sprzedaż ubranek po dzieciach.

Tym razem wstęp na imprezę jest płatny, Fundacja „Pomocna Mama” będzie przy wejściu sprzedawała cegiełki, dzięki którym każdy uczestnik imprezy będzie mógł współfinansować operację na komórkach macierzystych 10-letniego Bartka Wojtysia. Całkowity dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na operację.

Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji stojaków albo stolików na ubrania pod adresem e-mailowym: kontakt@matrioszka.eu albo osobiście w Gauganku przy ul. 3 Maja 49 c.

W czasie imprezy wśród uczestników będą losowane nagrody.

Ciuchowisko odbędzie się 25 marca w godz. 15:00 - 18:00, Kupiec Poznański, 5 piętro, wjazd windą B przy kantorze i kiosku.

Wstęp dla kupujących: cegiełka - 5 zł, natomiast dla sprzedających: cegiełka - 10 zł.

Informacje o 10-letnim Bartku Wojtysiu

Bartek siedem lat temu miał przeprowadzoną operację zwężenia aorty w krążeniu pozaustrojowym. W wyniku komplikacji, które wystąpiły zarówno w czasie zabiegu jak i po nim Bartek utracił wzrok, słuch, mowę i pozostał całkowicie bezwładny. Rozpoczęła się intensywna i wszechstronna rehabilitacja. Jest to długotrwały i kosztowny proces. Mama Bartka zrezygnowała z pracy. Miesięczny dochód wynosi dwa tysiące złotych. Mimo wsparcia najbliższych nie sposób sprostać kosztom rehabilitacji. Dwutygodniowy turnus rehabilitacyjny kosztuje cztery tysiące sześćset złotych. Rodzice bardzo chcą zapewnić mu jak najwięcej takich turnusów. Bartek przed operacją był prawidłowo rozwijającym się chłopcem, w wieku niespełna trzech lat los odebrał mu normalne dzieciństwo.

Szansą jest leczenie w Chinach

Szansą dla Bartka jest leczenie komórkami macierzystymi, które mają zdolność przekształcania się i regeneracji uszkodzonych narządów. Leczenie polega na podaniu w kilku partiach komórek macierzystych w kręgosłup lub dożylnie. Taka terapia jest specjalistyczna. Chiny od lat są światowym liderem w takich terapiach, a leczenie oferują w stosunkowo niskiej cenie. Oprócz przeszczepu Bartek przeszedłby tam również niezbędną rehabilitację. Jedyny problem stanowią koszty. Jest to 26 300 dolarów do tego należy jeszcze doliczyć koszty związane z przelotem do Chin, pobytu dla Bartka i opiekuna i koszt osoby, znającej język angielski.

Kontakt do rodziców Bartka

Ewa i Krzysztof Wojtyś, tel . 608 128 945
ul. Wyzwolenia 9, 62-070 Dopiewo

Bartek ma założone subkonto w Fundacji Zdążyć z Pomocą w Warszawie Bank BPH SA. Oddział w Warszawie nr 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem „4820 Wojtyś Bartosz - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Od ubiegłego roku Fundacja Pomocna Mama wspiera rodzinę Bartka. Udało się zorganizować dwa koncerty charytatywne, z których dochód został przeznaczony na dofinansowanie leczenia m.in. Bartka. Fundacja dziękuje organizatorom Ciuchowiska, że zgodzili się na wsparcie podopiecznego Fundacji Pomocna Mama. Dziękujemy każdemu, kto zakupił Cegiełkę (5 i 10 zł) i dzięki temu przyczynił się do powrotu Bartka do zdrowia.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA