Sołtysówka i Zielona Perła znajdą nowych właścicieli?

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Czy Sołtysówka i Zielona Perła znajdą wreszcie właścicieli? Szanse na to są coraz większe.

Przypomnijmy: Sołtysówka to dawny dom Adama Jeske, sołtysa wsi Łazarz, przy ulicy Głogowskiej. Od kilku lat budynek stoi pusty,  odwiedzają go głównie strażacy wzywani do pożarów wywoływanych przez dzikich lokatorów. Wprawdzie budynek wystawiono na sprzedaż za 5,5 miliona złotych, ale chętnych brak. Odstrasza ich wysoki koszt remontu, jaki trzeba by było wykonać, by budynek nadawał się do użytku, no i sąsiedztwo - obok mieści się sex shop...

Zielona Perła to kolejna opuszczona kamienica na Łazarzu, mieszcząca się na skrzyżowaniu Niegolewskich i Matejki. Irlandzki właściciel, który ja kupił, zapewniał, że po remoncie secesyjny, dość zniszczony budynek stanie się "Zieloną Perłą", ozdobą dzielnicy. Ale skończyło się wyłącznie na obietnicach. Właściciel remontu nawet nie rozpoczął - i znikł. Poszukiwania prowadzone przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nie dały żadnych rezultatów - a budynek był w coraz gorszym stanie. Zaczął odpadać od niech tynk, z góry spadały dachówki, a mieszkający w nim bezdomni jeszcze tylko pogarszali sytuację, wywołując tam regularnie pożary.

Jest jednak szansa, że sytuacja obu budynków zmieni się na lepsze.

- Udało nam się znaleźć jednego z właścicieli Sołtysówki i skłonić go, by zabezpieczył dach i okna - mówi Joanna Bielawska-Pałczyńska. - To może nie jest dużo, ale to z pewnością pewien postęp.

Zielona Perła jest w zdecydowanie lepszej sytacji i już wkrótce może znaleźć właściciela, który o nią zadba.
- W przypadku kamienicy przy Matejki i Niegolewskich trwa postępowanie komornicze - wyjaśnia Joanna Bielawska-Pałczyńska, nowa konserwator zabytków w Poznaniu. - Gdy się zakończy kamienica będzie mogła być sprzedana, a jest bardzo wielu chętnych inwestorów.

Czytaj także:

Kto kupi Sołtysówkę?

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA