„Kukania” otwarta na sztukę

Autor: sf, fot. S. Furmaniak
REKLAMA

Na poznańskim Grunwaldzie na terenie City Park znajduje się Kukania Cafe & Bar. Miejsce, gdzie klienci spotykają się nie tylko przy zupie tajskiej, ale również po to, by obcować ze sztuką.

Właścicielka restauracji Katarzyna Dużałka od dłuższego czasu szukała pomysłu na to, aby „Kukania” była nie tylko restauracją, ale także miejscem spotkań ludzi z pasją.

- W lokalu jedna ze ścian pomalowana jest na kolor szary i na niej nic szczególnego nie wisiało – mówi Katarzyna Dużałka. - Kiedy zobaczyłam w Internecie fotografie Roberta Frąckowiaka postanowiłam nawiązać z nim współpracę uznając, że będą one idealnie się komponować z naszym wnętrzem – dodaje Dużałka.

Efekty tej współpracy są już widoczne, bo obrazy wiszą na ścianie. – Ze względu na charakter lokalu nie chcieliśmy stwarzać monotonii, dlatego zawiesiliśmy kilka obrazów z dwóch różnych cykli: czerni i czerwieni, dla przełamania kontrastu – mówi Robert Frąckowiak, autor prac.

Wystawiane w Kukania Cafe & Bar fotografie Roberta Frąckowiaka są częścią kolekcji wykonanej na zamówienie przez Mościckie Centrum Kultury. Zdjęcia zostały zrobione techniką montażu fotografii (nazywane inaczej obrazami fotograficznymi). Przez kilka lat artysta wykonał kilka cykli fotografii - białą, czarną i czerwoną. Do pozowania nie zaproszono modelek i modeli lecz... tancerki i tancerzy, którzy idealnie wkomponowali się w zamysł autora.

Podczas uroczystego otwarcia wystawy, którą można obejrzeć jeszcze przez pewien czas, goście wysłuchali mini recitalu w wykonaniu Aleksandry Wierzbickiej i Michała Kruszy.

Miejsce wystawy: Kukania Cafe & Bar, ul. Wojskowa 4 (Stare Koszary)

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA