Kto zniszczył pomnik Krzysztofa Komedy?

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Postać kompozytora jest oderwana od podłoża i przewrócona, a jedna ręka urwana. Tak teraz wygląda pomnik Krzysztofa Komedy, który stał przed Centrum Stomatologii. W nocy z soboty na niedzielę pomnik zniszczyli wandale.

Kto to zrobił? Jeszcze nie wiadomo. Na miejscu pracuje ekipa techniczna policji, zabezpieczająca ślady zdarzenia. Pomnik został już dokładnie zbadany. Policja zbada też nagranie z miejskiego monitoringu - być może ono pozwoli zidentyfikować wandali. Już nie raz nagrania były pomocne w takich sprawach - choćby przy pamiętnym zniszczeniu Bamberki czy pręgierza.

Jednak w przypadku pomnika Komedy sprawa może nie być taka łatwa. Pomnik stał w miejscu zacienionym, którego kamery nie obejmowały. Ale policjanci mają nadzieję, że zdjęcia okolic pomnika i rozmowy z okolicznymi mieszkańcami pomogą wykryć sprawcę zniszczenia pomnika. A gdy już zostanie znaleziony, to za uszkodzenie mienia grozi mu od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia.

Pomnik niedługo cieszył oczy poznaniaków. Przypomnijmy, że postawiono go w listopadzie 2010 roku z okazji 90. urodzin Uniwersytetu Medycznego, którego Komeda był absolwentem.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA