Autobus 79 z krótszą, ale lepszą trasą

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Radni osiedla Świerczewo chcą wystąpić do Zarządu Transportu Miejskiego z wnioskiem o zmianę trasy linii autobusowej nr 79. Zgodnie z projektem rady autobusy miałyby kursować do os. Kopernika, a nie jak teraz do Kaczej.

Skąd ten pomysł? Wszystko to jest spowodowane... otwarciem trasy tramwajowej na Franowo. Z tego powodu ZTM proponuje likwidacją autobusu pospiesznego A, który jeździ teraz na trasie M1 - os. Kopernika i z powrotem, a zamiast niego uruchomić autobus 45, który jeździłby na trasie Kacza - os. Kopernika - Rondo Kaponiera.

- Na odcinku pomiędzy pętlą os. Kopernika a Kaczą pojawi się więc dodatkowa linia autobusowa (poza obecną linią 64 i 79) - tłumaczą radni osiedla Świerczewo. - Dlatego też rozważamy o wystąpienie skrócenia trasy linii 79 o 2 przystanki, do pętli os. Kopernika. Dzięki temu byłaby możliwość wprowadzenia na linii 79 cyklicznego rozkładu jazdy z częstotliwością kursowania 20 minut w dni robocze oraz 30 w soboty, niedziele i święta.

Zdaniem radnych autobus na odcinku między Kaczą a osiedlem Kopernika jest jednym z kilku autobusów - na przykład 64, z którym jedzie po tej samej trasie już od Arciszewskiego - więc pasażerowie jadący aż do Kaczej bez problemu mogliby kontynuować podróż innym autobusem. Ale skrócenie trasy pozwoliłoby częściej kursować autobusom 79 po Świerczewie.

Teraz częstotliwość kursów 79 to 23-25 minut w dni robocze i 30-35 w niedziele i święta - a dla mieszkańców Świerczewa, dla których autobusy są jedynym środkiem miejskiej komunikacji - to stanowczo za rzadko.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA