Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań

Autor: sf, fot. Archiwum MPK
REKLAMA

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy MPK Poznań przeprowadzi otwartą akcję poboru krwi.

Specjalny autobus stanie w zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej. Krew będzie można oddać w dniach 16, 17 i 18 marca w godzinach 8:00-13:00.

Tradycją stało się już, że jednocześnie chętni będą mogli zapisać się do banku dawców szpiku kostnego.

Czemu służy przeszczep szpiku?

Przeszczep komórek macierzystych krwi obwodowej lub szpiku (jako ich źródła) jest jedną z metod leczenia chorób nowotworowych, a najskuteczniejszą w przypadku leczenia białaczek i anemii aplastycznej (niedokrwistości na tle nieprawidłowej funkcji szpiku).

Jak zostać potencjalnym dawcą szpiku?

Potencjalny dawca szpiku to osoba, która jest kandydatem na dawcę szpiku lub komórek macierzystych czyli spełnia warunki wpisu do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Dawców Szpiku prowadzonego przez „Poltransplant”.

Dawcą szpiku lub komórek macierzystych może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 45 rokiem życia. Procedura kwalifikacji nie jest skomplikowana, trwa około 15-20 minut.

Stałe miejsce przyjęć:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, ul. Marcelińska 44, Poznań (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:00, a także w drugą i czwartą sobotę miesiąca od godz. 7:30-11:00.

Prosimy o zgłoszenie się w Rejestracji Działu Krwiodawców (wejście dla krwiodawców). Informacji udziela Dział Krwiodawców: 61 886 33 54

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA