„Happy Birthday Panie Fluxus!”

Autor: sf, CK Zamek
REKLAMA

W tym roku mija 50. Rocznica Festiwalu Fluxusu w Wiesbaden (1962), który uznawany jest za oficjalny początek działalności ruchu.

Fluxus należy bez wątpienia do jednego z najważniejszych kierunków w sztuce współczesnej, a okrągła rocznica stała się doskonałą okazją do przygotowania wystawy będącej refleksją nad aktualnością i znaczeniem dziedzictwa Fluxusu. Polem i celem artystycznego eksploatowania/badania w ramach tej ekspozycji będzie obszar postaw oraz idei bliskich Fluxusowi oraz - sięgających głębiej - tradycji ruchów i postaw artystów awangardowych.

Do udziału w wystawie zaproszeni zostali artyści posługujący się rożnymi mediami (malarstwo, rzeźba, performens, sound art, wideo): Anna Zaradny, Roman Dziadkiewicz, Adam Garnek, Marek Glinkowski, Tomasz Koszewnik, Jarosław Potoczny, Paweł Luchowski, Paweł Wocial oraz szu szu (Piotr Kopik, Ivo Nikić, Karol Radziszewski).

Większość prac ma charakter premierowy. Wystawa, utrzymana w konwencji „fluxusowego święta”, będzie działaniem totalnym, poruszającym się również w obszarze zabawy, pastiszu, podejmującym grę z widzem i uwzględniającym jego aktywne współuczestnictwo. Jej celem nie jest bowiem narzucenie jednoznacznej odpowiedzi o wartość i żywotność idei Fluxusu, a raczej pobudzenie refleksji, zaproszenie do działania zarówno artystów, jak i widzów.

Jubileusz jest okazją do niecodziennych wydarzeń i - zgodnie z duchem Fluxusu - wyśmienitym miejscem do „propagowania własnej way-of-life wśród próżniaczych artystów i zbieraczy dzieł sztuki”, jak pisał założyciel ruchu George Maciunas.

Wystawie towarzyszyć będzie cykl wykładów performatywnych i spotkań poświęconych historii Fluxusu. Kurator: Wojciech Luchowski.

Wernisaż: 16 marca 2012, godz. 18:00
Wystawa odbędzie się w dniach 17.03-18.04 w Centrum Kultury Zamek, ul. św. Marcin 80/82

Bilety: normalne 7 zł, ulgowe 5 zł, rodzinne 10 zł, grupowe 4 zł

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA