Meble Polska: od starych samochodów po poduszki z cekinami

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Setki kanap, szaf, komód, a nawet meblościanek w odmłodzonej formie, meble kolonialne, ekologiczne i takie, których twórcom z pewnością nie brakowało poczucia humoru – wszystko to można znaleźć na targach Meble Polska.


Polska od lat jest meblowym potentatem Europy – zajmuje 3 miejsce wśród europejskich eksporterów, a 90 procent produkcji co roku trafia na eksport. Na poznańskich targach na 28 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej można więc podziwiać tak naprawdę to, co jest modne w salonach, jadalniach i sypialniach Europy.

 

Okazuje się, że najbardziej modna jest stonowana klasyka. Wśród mebli stołowych przeważają te o klasycznej linii i w spokojnych, ciemnych kolorach. Modne jest naturalne drewno, z wyraźnie widocznymi liniami słojów. Tiu klimat tworzą dodatki: efektowna porcelana, kolorowe bibeloty z egzotycznych materiałów i tkanin.

 

Nieco więcej szaleństwa jest w meblach tapicerowanych. Firma Libro, która rok temu zachwyciła sofami z poduszkami zdobionymi wizerunkiem... gitary, w tym roku pokazała kolejne nowości.

- W tym roku są piłkarze ze względu na Euro 2012 – mówi Grzegorz Kalinowski, dyrektor handlowy firmy. - Nowością są sofy texas z motywem graficznym.

Ale jeśli komuś motyw texasu wydaje się mało wyrazisty, może sobie kupić fotel zdobiony wzorem z brytyjskich flag, sofę do złudzenia przypominającą wyglądem ukochane dżinsy lub taką z wzorem Manhattanu nocą czy wizerunkiem starego samochodu. Do kompletu można sobie też zamówić stolik z takim samym rysunkiem...

 

Jeśli natomiast ktoś woli klimaty egzotyczne, to powinien zajrzeć na stoiska firm oferujących meble kolonialne. Tam oryginalnych mebli wykonanych z równie oryginalnych materiałów nie brakuje.

 

To indyjskie, autentycznie stare drewno – pokazuje egzotyczną ladę barową Anna Gryziecka z firmy Opus-M. - Meble robione z takiego drewna są zawsze ciekawe, bo będą trochę inne. Nawet krzesła trochę się różnią jedno od drugiego. I jest duże zainteresowanie, wszyscy pytają o takie meble.

 

Tak naprawdę poszaleć można sobie dopiero przy dodatkach na Home Decor. Właściwie chyba nie ma motywu, którego nie można by znaleźć na tkaninie, a ozdoby z porcelany, tworzyw sztucznych czy drewna występują we wszystkich kolorach tęczy i wszelkich możliwych kształtach. Miłośników poduszek z pewnością uwiodą poduszki czarne z nazwiskami znanych projektantów, puszyste, koronkowe, a nawet lśniące od cekinów...

 

W tegorocznej edycji poznańskich targów meblowych bierze udział ponad 200 wystawców, a same targi potrwają do 8 marca. Można je odwiedzać od 10 do 18, bilet kosztuje 100 złotych bez rejestracji. Po rejestracji jest bezpłatny.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA