Arena Design

Autor: sf, fot. L. Łada
REKLAMA

Chcesz zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami i produktami najlepszych światowych projektantów? Skorzystaj z okazji i wybierz się na Międzynarodowe Targi Poznańskie na Arena DESIGN. (Zobacz wideo).

 

Producenci inwestujący we wzornictwo, projektanci i entuzjaści designu spotkają się na arena Design. Celem wydarzenia, które odbywa się w dniach 5-8 marca, od początku jego istnienia jest zwrócenie uwagi na kluczową rolę wzornictwa w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Wydarzenie dedykowane tematyce współczesnego wzornictwa przemysłowego i architektury, swoista platforma dla międzykulturowego dialogu o designie i architekturze oraz ich znaczeniu dla biznesu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest Sustainable Design. Gościem specjalnym jest francuski projektant Francois Azambourg.

W ramach ekspozycji prezentowane są dokonania uczelni wyższych, instytucji, stowarzyszeń oraz młodych projektantów. Z Poznania uczestniczą młodzi projektanci oraz studenci z dwóch uczelni Uniwersytetu Artystycznego i Politechniki Poznańskiej. W strefie Innowacje profesjonalni designerzy moga zapoznać się z nowoczesnymi technologiami i materiałami wspomagającymi ich pracę.

- Arena DESIGN ma swoją strefę edukacyjną i w ramach niej odbywa się wystawa Pracowni Programów Edukacyjnych i Współpracy z Przemysłem Uniwersytetu Artystycznego - powiedziała Joanna Lisiecka, studentka czwartego roku Wydziału Architektury i Wzornictwa. - W ramach tej pracowni prowadzony jest Program Edukacyjno-Projektowy - dodała Lisiecka.

- Założeniem pracowni PE-P (Program Edukacyjno-Projektowy) jest to, aby nauczyć studentów kompletnego procesu projektowego od koncepcji projektu poprzez prototypy, współpracę z firmami aż po finalne produkty, sesje zdjeciowe, promocję - powiedział Sylwester Szymański, student drugiego roku Wydziału Architektury i Wzornictwa na Uniwersytecie Artystycznym. - Wybrane produkty, które tworzymy w pracowni można obejrzeć podczas odbywającej się właśnie na MTP arena DESIGN, bo właśnie na niej Uniwersytet Artystyczny ma swoje stoisko.

Bogaty program prelekcji, warsztatów i pokazów, a także liczne wystawy zainteresują nie tylko profesjonalistów, ale także końcowych odbiorców. Ważnym punktem w programie Arena Design jest wręczenie nagród Top Design Award 2012. Laureatów poznamy już dzisiaj podczas uroczystego wernisażu. Wszystkie produkty nominowane do nagrody można zobaczyć na wystawie Top Design.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA