Policja szuka rowerzysty!

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Poznańscy policjanci szukają rowerzysty, który wczoraj na przystanku autobusowym przy ul. Naramowickiej potrącił 5-letniego chłopca.


Zdarzenie miało miejsce około 15.40. Na przystanku zatrzymał się autobus linii 46, z którego wysiadała babcia z 5-letnim wnuczkiem. W momencie gdy stanęli na chodniku, w chłopca wjechał rozpędzony rowerzysta. Według opisu świadków mężczyzna miał 30-35 lat i był ubrany w strój roboczy.

 

Rowerzysta nie dość, że potrącił dziecko i kobietę, to jeszcze obrzucił oboje wyzwiskami, radząc kobiecie trzymać dziecko na smyczy. Na pomoc rzucił się kierowca autobusu, który wybiegł na przystanek, a widząc agresję napastnika, natychmiast zadzwonił do Centrali Nadzoru Ruchu, by wezwała policję. Chciał sam zatrzymać mężczyznę, jednak ten zdążył wsiąść na rower i uciec zanim nadjechała policja.

 

Zranionego chłopca zabrano do szpitala i opatrzono: na szczęście okazało się, że ma tylko stłuczoną głowę. Policjanci przesłuchali świadków i zabezpieczyli natomiast nagrania z monitoringu autobusowego. - To jeden z nowszych autobusów, wyposażony m.in. w kamerę szlakową, która pokazuje przestrzeń przed autobusem – mówi Ryszard Tomczak, kierownik działu Nadzoru Ruchu - Skoro rowerzysta jechał z naprzeciwka, będzie go można dokładnie zobaczyć.

 

Wszystkie osoby, które były świadkami tego wydarzenia albo mogą pomóc w ustaleniu sprawcy proszone są z policjantami ruchu drogowego pod nr telefonu 61 84 14 431 albo 61 84 14 441.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA