Ostrożnie! Na drogach mglisto!

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Pogoda na koniec tegorocznej zimy mocno daje się kierowcom we znaki. Po siarczystych mrozach przyszedł deszcz i przymrozki, które zamieniły ulice w lodowiska - dziś od rana nad miastem unosiła się gęsta mgła. Rekordowy korek jest na Dąbrowskiego.


Rano w Poznaniu widoczność w niektórych rejonach - zwłaszcza w pobliżu zbiorników wodnych - była ograniczona do najwyżej 10 metrów. Gęsta mgła nad miastem utrudniała jazdę, a sytuacji nie poprawiał siąpiący deszcz. Kierowcy jechali z prędkością najwyżej 10 kilometrów na godzinę, zwłaszcza ci jadący wzdłuż Warty, nad Maltą lub przez Dębiec i Świerczewo. Na szczęście obyło się bez poważnych wypadków. Rekordowy korek jest jedynie na Dąbrowskiego w stronę wjazdu do miasta, który sięga aż do Smochowic - wszystko dlatego, że drogę zablokował tir. 

Wprawdzie z godziny na godzinę temperatura rośnie co sprawia, że mgła się rozwiera, jednak policjanci z poznańskiej drogówki nadal apelują o ostrożną jazdę, bo trudne warunki na drogach będą się dawały we znaki kierowcom przez cały dzień.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA