Gardenia 2012, czyli tajemnice układania kwiatów

Autor: Lilia Łada, fot. Lilia Łada
REKLAMA

Ułożenie bukietu, który zachwyci, wcale nie jest takie proste – każdy, kto choć raz spróbował układania kwiatów, wie o tym doskonale. I pewnie dlatego pokazy florystyczne na targach Gardenia obserwowały setki osób – by podejrzeć sekrety fachowców.

Praca florysty – jak wyjaśniała w sobotę na Gardenii Anna Kłobus, której pokaz nazywał się „Idzie wiosna” - zaczyna się od odpowiedniego przygotowania materiału. I nie tylko kwiatów, ale także wszystkich potrzebnych dodatków: naczynia, w którym będzie układana kompozycja, ozdób, jeśli takie będą potrzebne, mchu, kamyków czy dodatkowych ozdobnych liści. I dopiero wtedy możemy zacząć układać kompozycję.

 

Dobry florysta powinien także nadążać za modą – bo we florystyce obowiązuje moda dokładnie tak jak przy projektowaniu odzieży. Dominującymi kolorami na wiosnę, ze względu na nadchodzącą Wielkanoc, są oczywiście jasne, wiosenne zielenie i żółcie – ale nie tylko. Modne są także bukietu pozornie bezładne, jakby czesane wiatrem, lub przestrzenne kompozycje złożone z wielu pojedynczych kwiatów. Zobaczcie, co proponują najlepsi polscy floryści na ten sezon!

 

Czytaj także:

Gardenia 2012 - Wiosna na targach

Gardenia 2012, czyli od multimedialnej podłogi do kieszonkowych ogrodów

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA