14A idzie do rozbiórki

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Już wkrótce z terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich zniknie pawilon 14A. Właśnie trwa rozbiórka tego pawilonu. I nie wszystkim się to podoba.


Przetarg na rozbiórkę pawilonu MTP ogłosiły w listopadzie ubiegłego roku, a na początku tego już ruszyły prace rozbiórkowe. Nie wszystkim burzenie pawilonu się podoba. Na popularnym portalu skyscrapercity.pl jego użytkownicy zgodnie żałują „czternastki” uważając ten budynek za najpiękniejszy przykład późnego modernizmu w Poznaniu.

 

Jednak pawilon, choć efektowny, nie przystaje do dzisiejszych wymagań wystawców, nie nadaje się także na organizowanie konferencji czy kongresów – jest na to zbyt mały, a jego przebudowa byłaby zbyt kosztowna i niekoniecznie efektywna.

 

Na miejscu burzonego pawilonu powstanie parking na potrzeby rozrastającego się Poznan Congres Center w sąsiednim pawilonie nr 15. Tam także trwa rozbudowa – tylko w ubiegłym roku odbyło się tu 2 tysiące kongresów, konferencji i warsztatów, w których wzięło udział ponad 400 tysięcy osób, rozbudowa okazała się więc koniecznością.

 

Na poziomie A powstał przestronny hol wejściowy, recepcje, punkty rejestracji i informacji, na poziomie B - siedem sal konferencyjnych, które pomieszczą 2 tysiące osób, a na poziomie C w przyszłym roku rozpocznie się budowa ogromnej sali plenarnej na 2 tysiące osób. Na miejscu pawilonu 14A znajdzie się parking niezbędny uczestnikom kongresów – budowa kilkupoziomowego parkingu jest w dalszych planach – na na miejscu zaś równie przestarzałego i niefunkcyjnego pawilonu 14B powstanie efektowny skwer pełen zieleni.

 

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA