Warta Poznań obchodzi stulecie

Autor: ka, fot. Roger Gorączniak
REKLAMA

Uroczyste otwarcie wystawy "100 zdjęć na stulecie Warty", konkurs na trenera i piłkarza stulecia, a we wrześniu mecz z Pogonią Lwów - takie i wiele innych atrakcji przygotował zarząd klubu z okazji stulecia Warty Poznań.

Pełen scenariusz obchodów okrągłych urodzin klubu jest oczywiście znacznie bogatszy - jego omówienie zajęło Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej, prezes sekcji piłkarskiej klubu, dobrych kilkanaście minut.

A jest się czym pochwalić: obchody zaczęły się w tym roku od prezentacji herbu klubu i okolicznościowego kalendarza, a także ogłoszenia konkursu fotograficznego, którego efekty będzie można podziwiać na wystawie "100 zdjęć na stulecie Warty". Sama wystawa zostanie otwarta w marcu przy Drodze Dębińskiej, jednak od maja będzie ją można oglądać w Galerii Malta, a w grudniu - w Akademii Wychowania Fizycznego.

Będą też oczywiście mecze: w marcu sparing z Unią Swarzędz, w maju i lipcu mecze z Polonią Leszno, a we wrześniu najważniejsze spotkanie obchodów: mecz towarzyski z Pogonią Lwów, najstarszym klubem piłkarskim założonym w Polsce.

Stuleciu Warty będzie też towarzyszyło wybicie pamiątkowej monety, a także specjalna oprawa graficzna: kartka pocztowa, kalendarz, kartka wielkanocna i księga pamiątkowa, którą prezes Łukomska-Pyżalska z dumą prezentowała na konferencji prasowej. A na 8 marca 100 poznanianek dostanie od Warty po róży.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA