Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Autor: el fot. L. Łada
REKLAMA

Potrzebujesz pomocy prawnika i nie wiesz, dokąd pójść? Wybierz się na dyżur w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw do najbliższej prokuratury.


Przez cały tydzień wszyscy ci, którzy potrzebują pomocy prawnej, a nie zawsze ich na nią stać lub nie wiedzą, do jakiej właściwie jednostki powinni się zwrócić o pomoc, mogą korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej prokuratorów, adwokatów i członków organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą pokrzywdzonym. Akcja jest jednym z punktów obchodów Międzynarodowego Dnia Ofiar Przestępstw, który jest obchodzony 22 lutego.

 

W tym roku udział w Tygodniu Pomocy Ofiarom Przestępstw biorą udział prokuratury i kancelarie adwokackie. Jeszcze dwa lata temu pomocy można było szukać również w sądach, jednak w tym roku Ministerstwo Sprawiedliwości zadecydowało, że dyżury będą się odbywać wyłącznie w ośrodkach pomocy dla pokrzywdzonych, które utworzyło. Niestety, jedynym miejscem, w którym w Wielkopolsce zajmuje się taką pomocą, jest... OPOPP Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, mieszczący się na os. Orła Białego 20 w Gnieźnie. Szczegółowe informacje o godzinach dyżurów można znaleźć na stronie internetowej gnieźnieńskiego Caritas.

 

W Poznaniu pomocy można szukać w prokuraturach. Chętni mogą się zgłaszać do prokuratur rejonowych Poznań – Grunwald, Poznań - Stare Miasto, Poznań - Wilda i Poznań - Nowe Miasto przy ul. Solnej 10.

 

Dyżury pełnią także kancelarie adwokackie, między innymi kancelaria przy ul. Szkolnej 15A/3 i Szkolnej 5/15, Szewskiej 9/5 i Szewskiej 15/4, Dominikańskiej 7/3, Dominikańskiej 3, Nowowiejskiego 8/6, Nowowiejskiego 12/1, Nowowiejskiego 12/1, Nowowiejskiego 53/3, Nowowiejskiego 10/8, Młyńskiej 4/5, Dąbrowskiego 211A, Dąbrowskiego 44/6, Garbary 27/16, al. Marcinkowskiego 1/7, Jarochowskiego 32/2, Roosevelta 9 i 28 Czerwca 1956 r. nr 231/239. Ponieważ nie wszystkie kancelarie przyjmują codziennie w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, lepiej wcześniej umówić wizytę telefonicznie.

 

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw potrwa do soboty 25 lutego.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA