MTP: miniony rok był sukcesem

Autor: el fot. M. Małecki
REKLAMA

To był bardzo dobry rok – powiedział Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich o roku 2011. Targi właśnie podsumowały sukcesy i porażki minionego roku. Zobacz wideo!


Tych pierwszych jest znacznie więcej niż tych drugich. Przede wszystkim na targach przybyło wystawców. W ubiegłym roku w ponad 80 wydarzeniach targowych wzięło udział niemal 11 tys. wystawców z 63 krajów świata, którzy wykupili przestrzeń o łącznej powierzchni 320 tys. mkw.

- Zawdzięczamy to technologii elektronicznego pościgu za wystawcą i zmiany struktury naszego marketingu – mówił prezes. - Najlepszym dowodem na to są zakończone właśnie targi Polagra Premiery, gdzie właśnie dzięki temu zanotowaliśmy ogromny przyrost wystawców.

Ale prawdziwa rewolucja, jak to określił prezes Byrt, nastąpiła wśród publiczności. W roku 2011 imprezy targowe odwiedziło niemal 450 tys. zwiedzających. A jeśli do tego dodać tych, którzy odwiedzili targi z powodu odbywających się tu kongresów czy konferencji, to tereny MTP odwiedziło ponad milion zwiedzających! Ta liczba czyni z MTP największy i najważniejszy ośrodek turystyki biznesowej w kraju. Najwięcej zwiedzających przyszło na targi edukacyjne, ale wysoko w targowych rankingach są tez pozostałe imprezy przeznaczone dla szerokiej publiczności, takie jak Gardenia.

 

Po podsumowaniu dochodów za ubiegły rok okazało się, że bezdyskusyjnie największy przyniosła Budma. Na drugim miejscu znalazły się targi Innowacje Technologie Maszyny, a na trzecim Drema.

 

- Konkretne liczby są oczywiście tajemnicą handlową – powiedział prezes. - Jednak możemy powiedzieć, że to właśnie w tych imprezach kryje się największy potencjał finansowy.

Wśród finansowych liderów znalazły się także targi Poleko oraz Windoor Tech, choć, jak zauważył prezes MTP, pewnie mało kto wie, że Polska jest europejskim liderem w produkcji okien i drzwi.

 

Równie dobrze, jeśli nie lepiej, zapowiada się także rok 2012. Sukcesem okazały się specjalistyczne targi szkła Glass zorganizowane po raz pierwszy ze względu na zapotrzebowanie rynku. Tegoroczna Budma pobiła kolejny rekord jeśli chodzi o liczbę zwiedzających – w tym roku przyszło ich ponad 50 tysięcy. Znacznie większe niż rok temu będą targi Gardenia i Meble, a także Motor Show – tu cały pawilon zajmie specjalna ekspozycja Volkswagena, który zaprezentuje aż 6 swoich nowości.

 

Po raz pierwszy odbędą się Targi Ciepła Systemowego – zainteresowanie tematem na Budmie okazało się tak duże, że trzeba było zorganizować oddzielną imprezę. Do Poznania po rocznej przerwie wracają też targi PGA. Warszawa nie spełniła oczekiwań wystawców tej branży i odpowiadając na zaproszenie MTP postanowili wrócić do stolicy Wielkopolski.

- Wszystko wskazuje na to, że będzie to kolejny rok wielkiego sukcesu – podsumował prezes Byrt.

 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA