Międzynarodowy dzień wszystkich mruczków

Autor: el fot. Mika
REKLAMA

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy kochają koty i na tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą. I nic dziwnego – nikt nie potrafi mruczeć i łasić się z większym wdziękiem niż kot – jeśli tylko ma na to ochotę. 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota, czyli święto wszystkich tych czworonożnych przyjaciół z charakterem.


Koty znane są z tego, że mają swoje humory i kaprysy, nie każdego lubią. Wielu właścicieli mruczków uważa, że to kot posiada ich, a nie odwrotnie... Ale jeśli już polubią, to tulą się i łaszą z wyjątkowym wdziękiem, a kociej miłości po prostu nie sposób się oprzeć.

 

Warto więc okazji święta pomyśleć też o tych wszystkich kotach, które nie mają się do kogo przytulić – apeluje fundacja Agapeanimali, która w Poznaniu prowadzi kotulnię – dom dla wszystkich kotów potrzebujących schronienia i pomocy. A zimą, zwłaszcza podczas dużych mrozów na pomoc czeka wyjątkowo dużo kotów, które nie mają się gdzie schronić przed zimnem. Działacze fundacji apelują do administratorów budynków., by zostawiali otwarte piwniczne okienka dla bezdomnych kotów. Warto o tym pamiętać: tam, gdzie mieszkają koty, nigdy nie będzie myszy ani szczurów.

 

Tylko w ubiegłym roku fundacja przyjęła pod opiekę i wyleczyła 94 koty, znalazła dobre domy dla 77 podopiecznych, a 68 kotów poddała zabiegom kastracji i sterylizacji. Cały czas działa pełna parą kotulnia - dbając, lecząc, szczepiąc i karmiąc koty tymczasowo w niej mieszkające.

 

Z okazji kociego święta na Starym Rynku dziś punktualnie o 16 rozpocznie się wielka bitwa na kłębki włóczki – jak wiadomo, kłębek jest ulubioną kocią zabawką. Wszystkich miłośników kotów i niecodziennych zabaw zapraszamy na Stary Rynek!

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA